Counter Strike

Ubisoft ujawnia plany na 5. i 6. rok Rainbow Six Siege oraz zmiany w programie e-sportowym

 

Kolejni mistrzowie Pro League zostaną wyłonieni podczas finałów sezonu XI,

które odbędą się w São Paulo w Brazylii, w dniach 16-17 maja

Montreal, KANADA – 16 lutego 2020 r. – W dniu dzisiejszym podczas Six Invitational 2020, firma Ubisoft® ogłosiła ważną zmianę w programie e-sportowym Tom Clancy’s Rainbow Six® Siege na rok 2020 i lata późniejsze. Po kolejnych finałach Rainbow Six Pro League, które zwieńczą sezon XI, a które odbędą się w dniach 16-17 maja w Grand Auditorium, Anhembi w przepięknym São Paulo, w Brazylii, scena e-sportowa Rainbow Six ewoluuje ku bardziej zregionalizowanemu programowi.

Wpasowując się w spójne ramy globalne, cztery istniejące regiony – Europa, Ameryka Północna, Ameryka Łacińska i Azja-Pacyfik – zdecydują o konkretach swoich programów regionalnych – o swoich partnerach, formatach czy sposobach, w jaki program regionalny zasila program globalny. Bazując na podstawach wypracowanych przez ostatnie cztery lata e-sportu Rainbow Six w Pro League i turniejach narodowych, regionalizacja naszego programu jest naturalnym kolejnym krokiem dla Ubisoft, rozszerzającym specyfikę i sukcesy każdego regionu. Pozwoli to lepiej skoncentrować się na lokalnych specyfikach i zwiększyć zróżnicowanie wyborów, jakie oferują programy Ubisoft. To wszystko zostanie skumulowane w wyścigu o kwalifikację do Six Invitational, zwieńczenia całego roku rywalizacji Rainbow Six.

Konsekwencje zmian w programie:

  • Cztery programy regionalne będą działały równolegle w ciągu całego roku. Rok rywalizacji e-sportowej Rainbow Six, zwany „sezonem” zostanie podzielony na cztery kwartały. Pierwsze trzy kwartały nazywane będą „etapami”, a każdy z nich zakończy się turniejem Major, podczas którego cztery najlepsze w danym momencie drużyny z każdego regionu spotkają się, by rywalizować. Czwarty kwartał poświęcony zostanie finałom regionalnym oraz relegacjom i doprowadzi do Six Invitational, podczas którego, na zakończenie sezonu, wyłoniona zostanie najlepsza drużyna świata.
  • Drużyny zaangażowane w programy regionalne będą oceniane w oparciu o nowy, zaawansowany system punktacji, premiujący stabilne wyniki.
  • Wyniki występów w programach regionalnych i turniejach Major wpłyną na globalne rankingi i pozycję danej drużyny w drodze do Six Invitational.

AZJA-PACYFIK

Region Azji-Pacyfiku składał się będzie z dwóch lig. W lidze północnej rywalizować będą uczestnicy programu z Japonii, Korei i południowo-wschodniej Azji. Stworzona zostanie pojedyncza, niezwykle zaciekła liga online, złożona z 12 drużyn. Jednocześnie liga południowa dostarczy ekscytujących nowych możliwości na doświadczonym rynku Oceanii, wraz z regionami będącymi na dorobku, takimi jak Azja Południowa. Ubisoft zorganizuje ligę e-sportową, która zajmie się programami i turniejami dla obszaru Azji-Pacyfiku.

EUROPA

Liga Europejska zostanie powiększona do dziesięciu drużyn i będzie bazowała na osiągnięciach poprzednich lat. Europejskie programy narodowe zyskają na znaczeniu i będą zasilały program globalny, tym samym tworząc wieloetapową scenę e-sportową i pozwalając rywalizować graczom na wszystkich poziomach i we wszystkich stylach. Partnerami Ubisoftu w dziedzinie koprodukcji ligi europejskiej i turniejów będą FaceIt oraz LiveNation.

AMERYKA ŁACIŃSKA

Obszar Ameryki Łacińskiej zostanie powiększony z ośmiu do dziesięciu drużyn w Brazylii i przejdzie na strukturę offline w Meksyku, jednocześnie rozszerzając się na Amerykę Południową (Argentynę, Peru, Chile, Urugwaj). Ameryka Łacińska obsługiwać teraz będzie trzy ligi (brazylijską, meksykańską i południowoamerykańską) z zamiarem dalszej ewolucji i rywalizacji globalnej. Program latynoamerykański będzie posiadany i zarządzany przez Ubisoft oraz zakontraktowanych dostawców w regionie.

AMERYKA PÓŁNOCNA

Ameryka Północna zwiększy nakłady na produkcję i organizację turniejów, wciąż kładąc nacisk na graczy i społeczność. W przyszłym roku powstanie liga Stanów Zjednoczonych, nowy program z ogromnymi nakładami na produkcję i harmonogram rozgrywek. Po raz pierwszy w historii, na globalnej arenie rozgrywek pojawi się Kanada, w lidze kanadyjskiej.

Podczas Six Invitational 2020 ujawniono też informacje o miejscu rozgrywania turniejów Major w kolejnych dwóch latach:

Rok 2020

  • 16-17 maja, finały sezonu IX Pro League: São Paulo, Brazylia
  • Major sierpniowy: Ameryka Północna
  • Major listopadowy: Europa

Rok 2021

  • Luty, Six Invitational 2021: Kanada
  • Major majowy: Europa
  • Major sierpniowy: Ameryka Północna
  • Major listopadowy: Azja-Pacyfik

Więcej informacji o przebudowanym programie e-sportowym Rainbow Six i wszystkich czterech programach regionalnych znaleźć można tutaj: https://rainbow6.ubisoft.com/en-gb/game/rainbow-six/siege/news-updates/4k6c0NJ0s3AF9rQ8JC5mLF/rainbow-six-esports-program-evolves-into-a-regionalized-format

Więcej informacji o rozgrywkach e-sportowych Tom Clancy’s Rainbow Six znaleźć można pod adresem http://www.rainbow6.com/esports. Zapraszamy też do obserwowania profili https://twitter.com/R6esports oraz https://instagram.com/R6esports i korzystania z hasztaga #SixInvitational.

Komentarze

Scroll to top