Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege ujawnia Operację Steel Wave

 

Wczoraj, Podczas zdalnego ujawnienia na streamie na żywo, firma Ubisoft ogłosiła drugi sezon piątego roku Tom Clancy’s Rainbow Six® Siege. Operacja Steel Wave wprowadza Ace’a i Melusi, nowego atakującego i obrończynię z Norwegii i Południowej Afryki, a także całkowicie przebudowaną mapę Dom oraz szereg zmian w rozgrywce.

Norweski atakujący Ace i południowoafrykańska obrończyni Melusi to dwójka nowych operatorów, którzy pojawią się w operacji Steel Wave. Ace wywodzi się z norweskiej gwardii narodowej, w której uznawany jest za bohatera. Po przyjęciu do Forsvarets Spesialkommando, wspólnej operacji ONZ w Somalii, Ace ocalił życie Kali. Wkrótce później otrzymał propozycję wstąpienia do NIGHTHAVEN. Ace wyposażony jest w S.E.L.M.A., rzucane, przylepne urządzenie, które przykleja się do każdej pionowej powierzchni i powoli niszczy po kolei do trzech paneli. Gadżet S.E.L.M.A. można rzucić w niemal każdy gadżet defensywny i zniszczyć go – bronią lub wodnym ładunkiem wybuchowym.

Melusi wstąpiła do południowoafrykańskich narodowych sił obrony, aby rozwinąć swoje umiejętności i przejść szkolenie strażniczki polowej. Po tym, jak w zasadzce została ciężko ranna, wystąpiła z wojska i – w ramach jednostki walczącej z kłusownikami Inkaba – rozpoczęła szkolenie miejscowych kobiet w tropieniu, przechwytywaniu i inwigilacji. Melusi posiada rozmieszczane elektroniczne gadżety Banshee. Spowalniają one atakujących, z którymi Melusi ma bezpośredni kontakt wzrokowy. Banshee można też użyć jako gadżetu wywiadowczego, który generuje charakterystyczny dźwięk po tym, gdy atakujący wejdzie w pole jego działania.

Oprócz dwójki nowych operatorów, gracze będą mogli zagrać na odświeżonej mapie Dom, która została przebudowana. Na mapie dokonano znaczących zmian, w tym rozszerzono obszar piwnicy, strychu i wieży biurowej. Na mapie pojawiają się też inne zmiany, które mają wpłynąć korzystnie na warstwę meta rozgrywki.

Wśród dodatkowych zmian w grze znajdą się:

  • Zunifikowana MMR (klasyfikacja matchmakingowa)
  • Wzmocnienie Amaru
  • Alarm zbliżeniowy
  • Nowy elitarny zestaw Echo

Serwer testowy dla operacji Steel Wave zacznie działać 19 maja. Stanowi on alternatywną wersję Tom Clancy’s Rainbow Six Siege umożliwiającą graczom wypróbowywanie nowych elementów rozgrywki, które mają trafić do głównej wersji gry. Prosimy pamiętać, że jako środowisko testowe nie gwarantuje on bezproblemowej rozgrywki. Użytkownicy, którzy napotkają tam jakiekolwiek problemy, mogą zgłaszać je za pośrednictwem platformy R6 Fix, [link: tutaj]. Serwer testowy jest dostępny wyłącznie na komputerach Windows PC.

Więcej informacji o Tom Clancy’s Rainbow Six Siege znaleźć można pod adresem: https://rainbow6.ubisoft.com.

Komentarze

Scroll to top