Rainbow Six Siege

60.000 zł w puli nagród i 14 tygodni rozgrywek – rusza Rainbow Six Polish Masters!

 

60.000 złotych w puli nagród i 14 tygodni rozgrywek.

JESZCZE W KWIETNIU RUSZY RAINBOW SIX® PolISH MASTERS!

Zespoły już mogą przygotowywać się do kwalifikacji,

które odbędą się na przełomie kwietnia i maja.

7 kwietnia 2020 r. – polski oddział Ubisoftu ogłosił, że rusza Rainbow Six® Polish Masters, turniej, w którym o pulę nagród w wysokości 60.000 złotych powalczą najlepsze drużyny Rainbow Six Siege w kraju. Rainbow Six® Polish Masters jest bezpośrednią kontynuacją działań e-sportowych w postaci turniejów Masters League, których 3 sezony przeprowadzone były na przestrzeni 2018 i 2019 roku. Wraz ze startem nowego rozdziału, polski oddział Ubisoftu przedstawił także nowe logo rozgrywek, które podkreśla elementy narodowe ligi oraz przynależność do grupy innych turniejów tej klasy rozgrywanych na terenie regionu europejskiego.

Poza zmianą identyfikacji wizualnej, Polish Masters zmienia także strukturę rozgrywek. Po fazie kwalifikacji, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja, ruszy 14-tygodniowa faza ligowa, w której raz w tygodniu zmierzy się 8 najlepszych zespołów, rozgrywających punktowane mecze BO1. Cykl kolejek zamknie wielki finał, szczegóły którego zostaną przestawione w kolejnych miesiącach. Natomiast szczegółowy harmonogram rozgrywek oraz możliwość rejestracji zostaną udostępnione w najbliższych dniach na nowej stronie ligowej.

„Już na Six Invitational 2020 ogłosiliśmy, że programy narodowe zyskają na znaczeniu i będą zasilały program globalny, a Polish Masters jest pierwszym krokiem w tym kierunku. Niemal 3-krotnie dłuższy cykl rozgrywek niż pojedynczy sezon Masters League, 3-krotnie większa pula nagród i system ligowy, który odpowiada na oczekiwania naszej rosnącej społeczności to tylko część nowości, które wprowadzamy. Czeka nas blisko 100 godzin Siege’a w najlepszym wydaniu, podczas których widzowie będą mogli śledzić zmagania swoich ulubionych drużyn w drodze po Mistrzostwo.” – mówi Kamil Ściana, Brand Manager CEE tytułu.

Aby umożliwić zespołom lepsze przygotowanie się do Polish Masters, polski oddział Ubisoftu przedstawił także główne zmiany, które pojawią się w regulaminie:

  • W turnieju udział będą mogły wziąć tylko osoby pełnoletnie
  • W trakcie sezonu e-sportowego, organizacja będzie mogła wziąć udział tylko w jednych rozgrywkach narodowych
  • Organizacja będzie mogła zakontraktować do ośmiu zawodników, z czego dwóch nie musi posiadać polskiego obywatelstwa (nadal muszą być obywatelami EU)
  • W trakcie sezonu dozwolone będą transfery zawodników, zgodne wyłącznie z oknami transferowymi rozgrywek Rainbow Six Pro League
  • Organizator zastrzega możliwość zaproszenia wybranych organizacji bezpośrednio do fazy ligowej

Szczegółowe zmiany w regulaminie zostaną ustąpione wkrótce na stronie ligowej.

Najnowsze informacje na temat Rainbow Six Polish Masters śledzić można na kanałach social media: Facebook, Twitter, Instagram oraz pod hashtagami #R6PM i #R6PM2020. Zmagania drużyn będzie można oglądać na oficjalnym polskim kanale Rainbow Six na Twitchu:twitch.tv/rainbow6pl.

Komentarze

Scroll to top