Rainbow Six Siege

Ubisoft ogłasza pierwszy World Cup W Rainbox Six Siege, którego ambasadorem został Tony Parker!

 

10 września 2020 r. podczas cyfrowej konferencji prasowej Ubisoftu, Ubisoft Forward, firma ogłosiła pierwszy w historii Rainbow Six World Cup, ekscytujący nowy sposób na e-sportową zabawę w Tom Clancy’s Rainbow Six® Siege. Rainbow Six World Cup odbędzie się latem 2021 r. Po raz pierwszy w historii e-sportu Rainbow Six, gracze z 45 krajów i regionów będą rywalizowali na najwyższym poziomie, aby przejść do historii jako drużyna, która zdobyła pierwsze trofeum Rainbow Six World Cup. Puchar Świata to także niepowtarzalna i bezprecedensowa okazja dla fanów, aby podzielić się miłością, dumą i bezwarunkowym wsparciem dla drużyny, która będzie ich reprezentowała na arenie światowej.

„Podczas turniejów zauważyliśmy, że zarówno gracze zawodowi jak i fani pokazywali swoją narodową dumę i entuzjazm” powiedział François-Xavier Dénièle, dyrektor e-sportu w Ubisoft.  „Wśród kibiców widzieliśmy różne flagi narodowe, a podczas zawodów pojawiała się rywalizacja międzypaństwowa. Pojawił się więc pomysł na specjalne rozgrywki. Dziś ogłaszamy rozwinięcie tego pomysłu – World Cup. Uważamy, że World Cup będzie świetną okazją na docenienie społeczności Rainbow Six Siege, zarówno lokalnej jak i światowej, jednocześnie dostarczając nowych wyzwań dla graczy zawodowych”.

Z tej specjalnej okazji, Ubisoft zaproponowało rolę ambasadora Rainbow Six World Cup znanemu sportowcowi, Tony’emu Parkerowi, który podzieli się swoim dwudziestoletnim doświadczeniem z graczami biorącymi udział w zawodach. Tony Parker jest czterokrotnym mistrzem NBA, mistrzem EuroBasketu, po raz 180 razy był wybierany do reprezentacji swojego kraju i cechuje się ogromną pasją dla e-sportu i gier wideo. Będzie się dzielił swoim doświadczeniem z graczami, którzy po raz pierwszy poczują presję związaną z rywalizacją w Pucharze Świata.

„Podczas Rainbow Six World Cup gracze będą rywalizowali u boku zupełnie nowych towarzyszy i nowych trenerów ze swoich krajów; w innych przypadkach ci gracze mogą być ich rywalami” powiedział Tony Parker, czterokrotny mistrz NBA i mistrz EuroBasketu. „Przeżyją coś nowego, a ja z chęcią podzielę się swoim doświadczeniem i będę im towarzyszył w ramach swojej roli ambasadora. Byłem zaangażowany w e-sport przez ostatnich sześć czy siedem lat, a kiedy Ubisoft zgłosił się do mnie z tym projektem, uznałem że chodzi o coś wyjątkowego. To będzie pierwszy Puchar Świata w grze i chcę być jego częścią”.

Od września 2020 r. do lata 2021 r.: droga Rainbow Six World Cup

Od amatorskich rozgrywek, które rozpoczęły się zaledwie 5 lat temu, Rainbow Six Siege rozwinęło się w najwyższej klasy tytuł e-sportowy Ubisoftu. Gra posiada ponad 60 milionów graczy na całym świecie i 40 zawodowych drużyn rywalizujących w 4 silnych ligach regionalnych w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej i obszarze Azji-Pacyfiku. Puchar Świata Rainbow Six to najnowszy element w ekosystemie e-sportowym Rainbow Six, niezależna warstwa rozgrywek i pierwszy w historii turniej w grze, w którym biorą udział reprezentacje narodowe.

W Rainbow Six World Cup weźmie udział 45 państw i regionów, w 2 etapach. Etap kwalifikacji rozegrany zostanie w pierwszej połowie 2021 roku, a finały zostaną rozegrane latem 2021 r. 14 krajów i regionów otrzyma bezpośrednie zaproszenie do finałów, a 31 pozostałych państw weźmie udział w kwalifikacjach online o 6 pozostałych miejsc. Ostatecznie 20 drużyn weźmie udział w finałach Pucharu Świata.

Dodatkowe informacje na temat rywalizacji i procesu wyboru komitetów narodowych znaleźć można tutaj: https://rainbow6.com/R6WorldCup

Aby dowiedzieć się więcej o rozgrywkach e-sportowych Tom Clancy’s Rainbow Six, zapraszamy pod adres https://www.rainbow6.com/esports oraz do obserwowania https://twitter.com/R6esports i https://instagram.com/R6esports.

Komentarze

Scroll to top