Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege ujawnia Operację Void Edge

 

Odkryj operatorów Ianę i Oryxa oraz przebudowaną wersję mapy

Montreal, Kanada – 15 lutego 2020 r. – W dniu dzisiejszym podczas Six Invitational 2020, firma Ubisoft ujawniła pełne szczegóły pierwszego sezonu 5. Roku Tom Clancy’s Rainbow Six® Siege. Operacja Void Edge wprowadza Ianę i Oryxa – nową atakującą i obrońcę – z Holandii i Jordanii, a także całkowicie przebudowaną mapę Oregon. Pierwszy sezon 5. Roku zawierać też będzie szereg zmian w rozgrywce oraz wydarzenie ograniczone czasowo.

Holenderska atakująca Iana i jordański obrońca Oryx to dwójka nowych operatorów, która pojawi się w operacji Void Edge. Podczas pisania doktoratu z inżynierii systemów, Iana stworzyła pionierskie oprogramowanie do mapowania topografii, dzięki któremu jest w stanie generować swój hologram i sterować nim za pomocą replikatora Gemini. Po aktywacji hologramu, Iana przejmuje nad nim całkowitą kontrolę. Hologram potrafi się poruszać i generować realistyczne dźwięki, ale oczywiście nie może strzelać, atakować wręcz czy używać gadżetów dodatkowych.

Oryx jest nieoficjalnym zastępcą dowódcy fortecy Kaida i zajmuje się nią podczas jego nieobecności. Jest też zaufanym doradcą Kaida. Oryx jest doskonale wyszkolonym operatorem, który nie używa gadżetu: jego zryw Remah ma więcej niż jedno zastosowanie. Jego szybkość pozwala mu na efektywne przemieszczanie się i pokonywanie krótkich dystansów z bezprecedensową dynamiką. Można go też użyć, aby powalić przeciwników lub przebić się przez zniszczalne ściany, choć wiąże się to z utratą zdrowia przez Oryxa. Wreszcie, Oryx może też wspinać się na włazy, co daje mu znaczącą taktyczną przewagę nad przeciwnikami.

Oprócz dwójki nowych operatorów, gracze będą mogli zagrać na odświeżonej mapie Oregon, która została przebudowana. Wśród najważniejszych zmian są: rozszerzony obszar piwnicy, strychu i wieży biurowej. Na mapie pojawiają się też inne zmiany, które mają wpłynąć korzystnie na warstwę meta rozgrywki.

Wśród dodatkowych zmian w grze znajdą się:

  • Regulacja replikacji odłamków
  • Zmiany w położeniu odradzania się dronów atakujących
  • Przebudowane centrum gracza
  • Zmiany u Lesiona i Twitch
  • Dodatkowy elitarny zestaw Caveiry

Serwer testowy operacji Void Edge zostanie uruchomiony 17 lutego. Stanowi on alternatywną wersję Tom Clancy’s Rainbow Six Siege umożliwiającą graczom wypróbowywanie nowych elementów rozgrywki, które mają trafić do głównej wersji gry. Prosimy pamiętać, że jako środowisko testowe nie gwarantuje on bezproblemowej rozgrywki, a użytkownicy, którzy napotkają tam jakiekolwiek problemy, mogą zgłaszać je za pośrednictwem platformy R6 Fix pod tym adresem. Serwer testowy dostępny jest wyłącznie na platformie Windows PC.

Więcej informacji o Tom Clancy’s Rainbow Six Siege znaleźć można pod adresem: https://rainbow6.ubisoft.com.

Komentarze

Scroll to top