Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege – Operacja Void Edge już dostępna

 

Firma Ubisoft ogłosiła, że operacja Void Edge, pierwszy sezon 5. roku Tom Clancy’s Rainbow Six® Siege, jest już dostępna na komputerowy system rozrywki PlayStation®4, Xbox One i Windows PC, w tym na UPLAY+, usłudze subskrypcyjnej Ubisoftu dla Windows PC*. Operacja Void Edge wprowadza do gry dwoje nowych operatorów, Holenderkę Ianę i Jordańczyka Oryxa. Mapa Oregon została całkowicie przebudowana, aby zwiększyć jej grywalność i estetykę, a także dodać szereg innych ulepszeń. Wreszcie, Ash otrzymuje pełny zestaw Lary Croft®, oparty o kultową postać ze świata Crystal Dynamics®.

Właściciele przepustki na 5. rok mogą grać nowymi operatorami natychmiast, a reszta graczy będzie mogła ich odblokować począwszy od 17 marca, płacąc rozgłosem lub kredytami R6. Dodatkowa nowa zawartość sezonowa, w tym odnowiona mapa Oregon, będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich graczy.

W Operacji Void Edge gracze poznają dwoje nowych operatorów:

  • Iana jest nową atakującą z Holandii, używającą replikatora bliźniaka, zdalnie sterowanej holograficznej kopii siebie samej. Kiedy Iana używa replikatora, może dokonać zwiadu, nie bacząc na konsekwencje. Hologram potrafi się poruszać i brzmi jak jego właścicielka, ale nie potrafi strzelać, atakować wręcz ani używać gadżetów dodatkowych. Replikator posiada limit czasu, można go też wyłączyć w każdej chwili. Iana stosuje go, aby oszukać wrogów i zebrać informacje. Jeśli replikator bliźniaka zostanie zauważony lub zniszczony przez obrońcę, Iana może dzięki temu namierzyć położenie zagrożenia, ale przeciwnicy też zyskają kilka cennych sekund na przemieszczenie się.
  • Oryx, nowy obrońca z Jordanii, posługuje się charakterystycznym skokiem Remah. Skok Remah przyspiesza go i pozwala zwinnie przemieszczać się na krótkim dystansie, z bezprecedensową dynamiką. Można go też użyć, aby powalić wrogów. Oryx potrafi się też przebić przez zniszczalne ściany, tworząc spore przejście. Kiedy jednak skok Remah używany jest do wyważania, Oryx za każdym razem traci nieco życia. Dodatkowo, Oryx posiada unikatową zdolność interakcji ze zniszczonymi klapami. Może się do nich wspiąć i szybko wyjść albo zawisnąć na krawędzi i czekać na idealny moment do podciągnięcia się. Kiedy wisi, Oryx może też zeskoczyć, jeśli wspinaczka wyda mu się zbyt niebezpieczna.

Pojawiają się kolejne przebudowy map, a w Operacji Void Edge nadszedł czas na Oregon. Mapa wygląda teraz inaczej, a większość obszarów jest bardziej otwarta i ustrukturyzowana. Pojawiają się także nowe punkty dostępu i przemieszczania się. Wysoka wieża łączy się teraz bezpośrednio z kuchnią, a nowy obszar w piwnicy prowadzi na parter. Usunięto też niektóre drzwi.

Wśród dodatkowych zmian związanych z Operacją Void Edge znajdują się:

  • Spójność odłamków barykad: częściowe zniszczenie barykady bronią lub atakiem wręcz powoduje pojawienie się znacznie mniejszych odłamków.
  • Pojawianie się drona atakującego: dron będzie się teraz pojawiał zawsze po tej samej stronie budynku, po której gracz zdecydował o pojawieniu się swojego operatora.
  • Zmiany w centrum gracza: sekcja gry została przebudowana.
  • Zmiany u Lesiona i Twitch: Lesion nie widzi teraz swoich min GU przez przeszkody, a kiedy wrogi operator stanie na GU, nie otrzyma żadnych początkowych obrażeń. Jednak obrażenia w każdej jednostce czasu zostały zwiększone z 4 do 6. Jeśli chodzi o Twitch, jej dron elektryczny zacznie teraz od trzech strzałów, ale będzie posiadał okres regeneracji. Jego moc ostrzału również została zmniejszona do 1 punktu obrażeń.
  • Obniżka cen operatorów: Operatorzy Mira i Jackal kosztują teraz 10 tysięcy rozgłosu lub 240 kredytów R6, Lion i Finka spadają do 15 tysięcy rozgłosu lub 350 kredytów R6, a Mozzie i Gridlock dostępni są w cenie 20 tysięcy rozgłosu lub 480 kredytów R6.
  • Skórki uzbrojenia Void Edge: w tym sezonie dostępne będą trzy sezonowe skórki broni, każda we własnym, niepowtarzalnym stylu. Pierwsza to stylowa Saber Carve, druga ­- zabawna Clog Dance i wreszcie kolorowa River Scale.
  • Przepustka na 5. rok: Przepustka na ten rok zawiera dostęp do szóstki nowych operatorów 5. roku i sześciu nowych unikatowych osprzętów głowy i uniformów dla nich. Gracze otrzymają też te same talenty VIP, co zawsze. W ramach prezentu i podziękowania dla posiadaczy przepustki na 4. rok, którzy odnowili przepustkę na 5. rok, przekażemy im także 600 kredytów R6 oraz 2 legendarne i 3 epickie pakiety Alpha.

Wreszcie, dla Ash dodano nowy elitarny zestaw: Lara Croft. Ash przejmie tożsamość Lary Croft i będzie walczyła zgodnie z jej przekonaniami – ruszała do boju jako pierwsza, dla dobra wszystkich. Odkryj każdy zakątek każdej mapy, zakładając uniform Tomb Raidera dla Ash. Dostępny jest także osprzęt głowy, animacja zwycięstwa, gadżet i skórki na broń.

Więcej informacji o aktualizacjach sezonowych Operacji Void Edge znaleźć można pod adresem: https://www.ubisoft.com/pl-pl/game/rainbow-six/siege/game-info/seasons/voidedge

Więcej informacji o Tom Clancy’s Rainbow Six Siege znaleźć można pod adresem: https://rainbow6.ubisoft.com.

Komentarze

Scroll to top