Rocket League

Poradnik dla początkujących graczy Rocket League. Jak znacząco poprawić swoją grę?

 

Jednym ze skutków kupienia gry Rocket League przez firmę Epic Games z pewnością jest wrost zainteresowania, a co za tym idzie, większa liczba nowych graczy. Jak w każdej grze, początki bywają trudne, dlatego przygotowałem dla Was specjalny poradnik, w którym w kilku punktach, postaram się przybliżyć mechaniki tej gry i pokazać parę sposobów na ich wyćwiczenie.

 

1. Pad czy klawiatura?

Jest to pierwsze pytanie które musi sobie zadać każdy gracz. To na jakim sprzęcie będziesz zaczynać może mieć duży wpływ na Twoją grę w późniejszych miesiącach. Większość, o ile nie wszyscy profesjonalni gracze RL używają padów ( nie ma określonego modelu. Można grać na padzie do PS4, XBOX ONE, czy jakimkolwiek innym. Chodzi o to, żeby czuć się z nim dobrze), jednak każdy z nas jest inny, także pamiętaj: zanim zaczniesz grać z innymi ludźmi, spędź parę minut w "practice roomie" i sprawdź na czym wygodniej ci się gra.

 

2. Ustawienia sterowania oraz ustawienia kamery.

Druga, najważniejsza rzecz. 90% graczy RL zaczyna grać z ustawieniami zaproponowanymi przez twórców gry. Nie mówię, że są one złe, jednak tak jak w przypadku wyboru sprzętu, tutaj to Ty masz ostateczny głos. Możesz eksperymentować z różnymi kombinacjami przycisków, czy kątu nachylenia kamery. Jeśli uda ci się znaleść to jedyne, to każdy następny krok stanie się o wiele prostszy.

 

3. Czyli; "Dlaczego tak trudno trafić jest w piłkę? I po co mi ten Ball Cam"?

Początek w każdej grze jest trudny. Szczególnie w takiej grze jaką jest Rocket League, gdzie najważniejszą rolę odgrywa twój skill. Na początku może Cię nieco zdziwić fakt, iż kamera zawsze nacelowana jest na piłkę i możesz starać się grać bez niej, jednak w 99% przypadków, chcesz ją mieć włączoną. Uwierz mi, tak się po prostu łatwiej gra. Inną kwestią jest fakt, że na początku piłka wydaje się nieuchwytna, a bramka przeciwnika strasznie mała. Na to jest tylko jedna porada; TRENING. W RL to prawdopodobnie najważniejsza rzecz. Bez niego możesz przestać marzyć o tym, że kiedyś staniesz się lepszym graczem. Nic nie dzieje się samo z siebie. Najlepszym rozwiązaniem na początek będzie wejście w treningi przygotowane przez twórców gry. Nie są one zbyt wymagające, ale są niezbędne do zrozumienia podstaw gry.

Znalezione obrazy dla zapytania rocket league trening

 

4. Specjalne mechaniki, czyli Half-flip, air-dribble itp.

Kiedy zaczniesz już trafiać w piłkę, możesz zauważyć, że niektórzy przeciwnicy są od ciebie znacznie lepsi. Wykonują dziwne tricki o których do tej pory nie miałeś pojęcia. Właśnie takie drobnostki będą rozróżniać casualowego gracza, od tego, który w grę włożył trochę serca. Musisz zacząć trenować kontrolę piłki w powietrzu i tym podobne. Z pewnością, zajmie to trochę czasu, ale nie od razu Rzym zbudowano.

 

Podsumowując,  nie przejmuj się, kiedy nie bedziesz w stanie nadążyć za piłką. Jedną z najgorszych rzeczy jaką możesz zrobić w tej grze jest, podążanie za nią cały czas (tzw. Ball Chasing). Z czasem, twoje umiejętności będą wzrastać, a Ty sam odczujesz znaczną poprawę. Konieczna będzie nauka na błędach i analiza tego, co poszło nie tak.

 

Jeśli szukasz jakiegoś filmu, który zgrabnie by ci wszystko pokazał, mogę ci w tym pomóc.  >> Tutaj << znajdziesz poradnik ( w języku angelskim), który powie ci o wszystkich aspektach gry, które musisz poznać.

 

 Z mojej strony to tyle, mam nadzieję, że pomogłem przynajmniej jednej osobie. Jeśli nie, no cóż, kolejna godzina z życia wzięta, ale przynajmniej miałem fun z tworzenia tego poradnika. Dziękuje wszystkim, którzy dotrwali do końca i do zobaczenia na wirtualnym boisku.

Szesnastolatek z województwa śląskiego. Interesuję się e-sportem,siatkówką, muzyką, szczególnie klasyką. email kontaktowy: [email protected]

Komentarze

Scroll to top