Rocket League

Startuje trzecia edycja turnieju Rocket League „Red Bull Wjazd na Bramkę”

 

Więcej informacji na stronie: www.redbull.pl/wjazdnabramke

 

Od 25 lipca fani gry Rocket League mogą zapisywać się do trzeciej edycji turnieju „Red Bull Wjazd na Bramkę”. Po udanej drugiej edycji w ubiegłym roku, rywalizacja 2-osobowych zespołów o tytuł mistrza i cenne nagrody powróci już 4 sierpnia. Na zawodników i widzów czekają emocje podczas ośmiu rund kwalifikacyjnych i fazy grupowej online. Zwieńczeniem wszystkich rozgrywek będzie wielki finał w ESL Arenie w Katowicach. Na finalistów czekają nagrody o łącznej wartości ponad 15 tysięcy złotych. 

 

W 2. edycji turnieju Red Bull Wjazd na Bramkę zwyciężyła drużyna „200k i provident”, którą reprezentowali: Patryk „PetricK” Krzywda i Rafał „Shikuni” Goncerzewicz. Duet obronił tytuł mistrza z 2017 roku i po raz drugi sięgnął po główną nagrodę. „PetricK” jest obecnie reprezentantem sekcji Rocket League w klubie Piast Gliwice (aktualny mistrz Polski piłkarskiej Ekstraklasy), który niedawno zmierzył się z esportową reprezentacją klubu FC Barcelona. W esportowych barwach Piasta grają też inni uczestnicy poprzednich edycji Red Bull Wjazd na Bramkę – Patryk „Bruz” Bruzda i Remigiusz „Zamas” Romanowski. Do rozgrywek „Red Bull Wjazd na Bramkę” zapisać może się każdy, a udział w nich jest bezpłatny. Rywalizacja toczyć się będzie w dwuosobowych zespołach. Turniej podzielony jest na osiem rund kwalifikacyjnych, fazę grupową oraz finał w katowickiej ESL Arenie, który odbędzie się 28 września. Zwycięzcy otrzymają 10 tysięcy złotych oraz nagrody
rzeczowe.

 

Otwarte eliminacje
Otwarte eliminacje internetowe podzielone będą na osiem niezależnych turniejów (pierwszy turniej startuje już w niedzielę 4 sierpnia o godz. 19:00), w których mogą zagrać wszyscy chętni. Uczestnicy będą rywalizować o punkty rankingowe, które zostaną zsumowane po zakończeniu wszystkich ośmiu rund kwalifikacji. Szesnaście najlepszych zespołów awansuje do fazy grupowej. (pierwszy turniej startuje już w niedzielę 4 sierpnia o godz. 19:00), w których mogą zagrać wszyscy chętni. Uczestnicy będą rywalizować o punkty rankingowe, które zostaną zsumowane po zakończeniu wszystkich ośmiu rund kwalifikacji. Szesnaście najlepszych zespołów awansuje do fazy grupowej.

 

Faza grupowa
W fazie grupowej weźmie udział szesnaście najlepszych drużyn. Zostaną one rozstawione w czterech grupach, a rozgrywka będzie się toczyć w systemie podwójnej eliminacji. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zakwalifikują się do finałów „Red Bull Wjazd na
Bramkę” w katowickiej ESL Arenie. Wszystkie mecze fazy grupowej odbędą się w formacie BO5 (do trzech wygranych).

 

Finał
Finał sezonu odbędzie się w katowickiej ESL Arenie 28 września. W play-offach obowiązywać będzie drabinka pojedynczej eliminacji z meczami w formacie BO5.

 

Nagrody:
1 miejsce: 10 000 PLN + nagrody rzeczowe
2 miejsce: 5000 PLN + nagrody rzeczowe
3 miejsce: 2500 PLN + nagrody rzeczowe
Dodatkowo po każdej rundzie kwalifikacyjnej uczestnicy będą mogli walczyć w konkursie na najlepszy „Wjazd Tygodnia”. Aby wziąć w nim udział, należy wysłać wybraną, najbardziej spektakularną akcję z rozegranego w ramach turnieju meczu. Autorzy najlepszych akcji będą nagradzani zgrzewkami Red Bulla, a zwycięzca otrzyma też zestaw od 4F w postaci bluzy, plecaka i koszulki.

 

HARMONOGRAM TURNIEJU
Kwalifikacje online – start zapisów 25.07.2019 r.:
· 4.08, godz. 19:00
· 11.08, godz. 19:00
· 18.08, godz. 19:00
· 25.08, godz. 19:00
· 01.09, godz. 19:00
· 8.09, godz. 19:00
·15.09, godz. 19:00
· 20.9, godz. 19:00
Faza grupowa online – 21.9.2019 r.,
Finał offline w ESL Arenie – 28.9.2019 r.
Zapisy: www.redbull.pl/wjazdnabramke

Partnerami turnieju „Red Bull Wjazd na Bramkę” są: ESL, Logitech G, 4F i Actina.

 

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top