Rocket League

Epic Games kupiło Rocket League. Jakie mogą być tego konsekwencje?

 

Parę dni temu gamingowy świat obiegła informacja, że Epic Games (olbrzymia firma znana głównie z tytułu "Fortnite") kupiła Psyonix, a tym samym jedną z popularniejszych esportowych gier "Rocket League".

 

Jak zwykle, takie decyzje wzbudzają ogromne zainteresowanie internautów. Wykształciły się dwie grupy: Pierwsza, uważająca, że będzie to początek końca Rocket league. Druga: że zapoczątkuje to wzrost popularności Rocket League. Powszechnie wiadomo, że w każdej grupie jest trochę prawdy. Postanowiłem zebrać wszystkie informacje i przedstawić wam potencjalne pozytywne, jak i negatywne aspekty Rocket League, pod wodzą nowej firmy.

 

Pozytyw #1: Rocket League dalej będzie wspierany przez Steama dla graczy, którzy kupili go przed zmianą – nie trzeba kupować swojej ulubionej gry po raz drugi.

 

Pozytyw #2: Możliwość powstania sklepu z przedmiotami – coś o co gracze prosili Psyonix od wieków, ale nigdy tego nie dostali. Z pewnością taka firma, jak Epic Games, gdzie w Fortnite sklep stał się nieodłączną częścią gry, weźmie taką możliwość pod uwagę.

 

Pozytyw #3: Turnieje będą miały większą pulę nagród, jako, że Epic to znacznie większa i bogatsza Firma.

 

Pozytyw #4: Negatyw #1: Większa popularność, możliwie gra Free to Play. Jest to aspekt najbardziej kontrowersyjny z pośród wszystkich przedstawionych w tym artykule. Z jednej strony; f2p oznacza większą liczbę graczy, większą popularność, czyli coś na plus. Z drugiej strony; popularność może sprawić, że gra ta (jak Fortnite) stanie się mainstreamowa. Nie będzie ona  niczym specjalnym, po prostu wszyscy będą w nią grać.

 

Negatyw #2: Fortnite cały czas pozostaje numerem 1 dla Epic Games. Może to poskutkować brakiem update`ów dla ich drugiej gry, którą będzie właśnie Rocket League.

 

Oczywiście wszystko co zostało przedstawione w tym artykule, to nie pewniaki- a moje domysły. Możemy się tylko domyślać co Epic Games zrobi z grą, która sama w sobie ma już ogromny potencjał.

Szesnastolatek z województwa śląskiego. Interesuję się e-sportem,siatkówką, muzyką, szczególnie klasyką. email kontaktowy: [email protected]

Komentarze

Scroll to top