Pudełko,
które przygotowła nam firma NTT System, zależy do tych raczej standardowych. Z przodu widnieje dużu render myszki, oraz logo producenta wraz z modelem produktu. Gdy otworzymy opakowanie w środku ujrzymy myszkę za plastikową osłonką. Po odwróceniu kartonu na tylnią stronę, bedziemy mogli zobaczyć garść specyfikacji oraz funkcjonalności myszki.
Wykonanie i specyfikacja
Gryzoń jest całkowicie wykonany z tworzywa sztucznego, jednak myszka jest miła w dotyku, a korpus jest dobrze spasowany i nic nie strzeła. Minusem jest dość sztywny kabel, który jest w oplocie. Wtyczka USB jest dodatkowo wzmocniona. Przycisk prawy jak i lewy mają żywotność, aż 20 milionów kliknięć, przycisk pod scrollem 3 miliony, boczne przyciski jak i ten od zmiany DPI – 1 milion naciśnięć, ostatni scroll ma żywotność 300 tysięcy przewinień.
Producent do opisywanego produktu postanowił użyć sensora optycznego AVAGO 3325, o czułości od 200 do 10.000 DPI, poniżej w formie listy reszta specyfikacji:
- Maksymalna prędkość: 100ips
- Maksymalne przyśpieszenie: 20G
- Częstotliwość raportowania: 125-250-500-1000 HZ
- Częstotliwość próbkowania: 6000fps
- Pięć przycisków akcji
- Przewód w oplocie
- Trzy teflonowe ślizgacze
- Podświetlanie LED
Oprogramowanie
NTT do produktu dołącza software, do zarządzania myszką, które możemy pobrac, ze strony Hiro (link) i wybierając odpowiedni model. DPI w przedziale 200-5000 możemy zmieniać o 100, natomiast w przedziale 5000-10.000 o 500. Następną ciekawą funkcją jest możliwość dostosowania oświetlenia do własnych potrzeb, wybierając takie tryby jak: stały, oddychający, kolorowe oddychanie oraz neon. Mi do gustu przypadł najbardziej ten ostatni. Możemy, także ustwaić spsób w jaki myszka poinformuje nas o zmienie czułości. Do wybrou mamy: stały lub migotanie, którego częstotliwość możemy sami określić. Po za wyżej wymienionymi funkcjonalnościami, możemy zmieniać, takie rzeczy jak: częstotliwość odświeżania wyrażoną w hercach, szybkość podwójnego kliknięcia, szybkość scrolla, czułość myszki, tworzyć profile oraz makra. Poruszanie się po narzędziu, nie sprawiło mi żadnego problemu, jest ono bardzo intuicyjne oraz jest w języku polskim.
Benchmarki i zjawiska niechciane
Jako pierwsze sprawdziłem, czy myszka faktycznie wysyła 1000Hz, w tym celu udałem się na odpowiednią stronę. Wyniki nie zawiodły, wszystko w normie.
Następną rzeczą, którą sprawdziłem była interpolacja. Czym jest interpolacja? Interpolacja to proces tworzenia dodatkowego piksela, który nie istniał początkowo. Tworzenie opiera się na badaniu sąsiednich pikseli i ustawiane jest tak, by utworzony piksel jak najlepiej pasował do przetwarzanego obrazu. Takowa nie występuje nawet przy wyższych wartościach DPI.
Akceleracja, również nie występuje, kursor zatrzymuje się w miejscu, w którym kończymy ruch. Należy pamiętać o wyłączeniu poprawy precyzji wskaźnika w oprogramowaniu i Windowsie.
Podsumowanie i ocena
Myszka w testach jak na swój segmet cenowy wypada świetnie, lepiej niż Rival 105 w podobnej cenie. Kwestię wyglądu pozostawiam Wam, bo o gustach się nie dysktutuję, mi osobiście się podoba.
Plusy:
+Solidne wykonanie
+Oprogramowanie
+Cena
+Brak akceleracji oraz interpolacji
Minusy:
-Sztywny kabel