Recenzje

Recenzja Klawiatury mechanicznej SPC GEAR GK540!

 

Prezentujemy recenzję klawiatury mechanicznej SPC GEAR GK540 Magna Kailh Blue RGB, która trafiła do nas dzięki współpracy z jej producentem. 

 

Klawiatura firmy SPC GEAR Model GK540 Magna Kailh RGB jest pełnowymiarą wersją mechanika dla użytkowników, którzy cenią sobie klasyczny design. Dostępna jest w trzech wersjach, a raczej rodzajach przełączników: RED, BLUE oraz BROWN. My do recenzji otrzymaliśmy wersję z niebieskimi przełącznikami, dlatego wszystkie opinie będą dotyczyły właśnie tej wersji klawiatury. 

 

 

Przede wszystkim klawiatura posiada 104 indywidualnie podświetlanie przyciski (w tym numpad)  – każdy przycisk możemy ustawić tak, aby posiadał swój indywidualny kolor. Domyślnie klawiatura posiada 18 spersonalizowanych trybów podświetlania, ale dzięki dedykowanemu programowi (do pobrania na stronie SPC GEAR) możemy je dowolnie edytować i przystosowywać do poszczególnych gier. Co ważne nie jest wymagana instalacja sterowników aby sterować podświetleniem – możemy to zrobić bez tego, ale wtedy musimy skorzystać z gotowych rozwiązań przygotowanych przez producenta. 

 

 

Kabel w oplocie ma długość 1,8m, co w zupełności wystarcza do swobodnego ułożenia go na biurku i podłączeniu do komputera. Dodatkowo przy wtyczce USB znajduje się zaślepka, która jest bardzo dobrym rozwiązaniem i dziwne, że nie jest jeszcze powszechnie stosowana – gdy nie używamy klawiatury po prostu ją zakładamy i mamy pewność, że do wtyczki nie dostaną się żadne okruszki, które mogą powodować rozłączanie się klawiatury np. podczas grania. Waga produktu wynosi 1180g, a wymiary wynoszą 444,5 x 133,5 x 22,5. Nie znajdziemy tutaj podpórki pod nadgrastki, ale osobiście mi to nie przeszkadza, pisze się bardzo wygodnie, choć taką podpórkę można by było przecież zawsze zdjąć. 

blank

W tyle klawiatury SPC GEAR znajduje się specjalny uchwyt służący do szybkiego i wygodnego wyjmowania klawiszy – bardzo przydatny podczas jej czyszczenia. Oprócz uchwytu z tyłu możemy ustawić także położenie kabla, tak aby wychodził nam: z lewej, prawej strony lub ze środka. Pomocne podczas układania kabli, tak aby nie plątał się po biurku, osobiście bardzo mi to pomogło.

 

Klawiatura jest naprawdę świetnym wyborem w tej cenie, jest bardzo solidna i przede wszystkim wygodna, a jej cena jest bardzo atrakcyjna – po prostu niszczy konkurencje w tym segmencie!

 

Cena rekomendowana producenta wynosi 239zł i taka też jest w więkoszości sklepów. Od siebie bardzo polecamy, gdyż klawiatura naprawdę jest warta tej ceny, warto również zaznaczyć że otrzymujemy aż 24 miesiące gwarancji.

Dokładna specyfikacja: https://spcgear.com/products/gk540-magna-kailh-blue-rgb/

 

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top