Counter Strike

Aktualizacja i… nowe informacje o Source 2 w CSGO! Kiedy w końcu zagramy na nowym silniku?

 

Od wielu miesięcy gracze uważnie śledzą wszystkie ruchy Valve w poszukiwaniu poszlak dotyczących wprowadzenia nowego silnika Source 2 w CS:GO. Plotki mówią, że producent CSa poważnie pracuje nad nową aktualizacją gry już od kilku lat! Kiedy w końcu ujrzymy nową wersję gry wraz z wymarzonym 128 tickrate?

Source 2 w CSGO – Kiedy?

Najnowsza aktualizacja Doty 2 przyniosła kilka zmian, w tym jedna, która skupiła uwagę społeczności popularnej gry FPS. W pliku „sdk_config.txt” pojawiła się wzmianka o CS:GO na silniku Source2:

source 2 csgo

Jakie to ma powiązanie z CSGO? Otóż producentem gry Dota 2 jest również Valve. Gra ta działa właśnie na silniku Source 2 już od wielu lat. Aby silnik działał poprawnie z inną grą musi zostać zintegrowany i te działania właśnie podejmuje Valve. Kiedy możemy spodziewać się aktualizacji? Wiemy doskonale jak to jest z Valve i jego podejściem do CSa, nic nie jest ogłaszane publicznie, więc aktualizacja może pojawić się w każdej chwili.

dust2
Wizja Dusta 2 na Source 2 stworzona przez fana

Zobacz też: Jak zdobyć wyższą rangę w CS:GO?

Co może zmienić Source 2 w CSGO?

Nowy silnik może zmienić wszystko i nic. Gra prawdopodobnie otrzyma lekko odświeżone wersje map, grafiki mogą być bardziej dokładne. Z pewnością zmieni się również fizyka granatów, model postaci oraz optymalizacja gry. Wszystko powinno być bardziej płynne i bardziej dokładne – chodzi tu głównie o modele postaci. Istnieją również plotki, które mówią, że w nowym silniku pojawi się wsparcie Ray Tracingu.

Duże zmiany będą dotyczyć na pewno developerów, czyli twórców map, skinów i pluginów na serwery. Narzędzia, które są aktualnie wykorzystywane do tworzenia materiałów dla społeczności są przestrzale i nieaktualne. Nowy silnik ma wprowadzić ich aktualizacje co pomoże szybciej i sprawniej tworzyć dodatki do gry.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top