Counter Strike Poradniki

Jak zdobyć wyższą rangę w CS:GO?

 

Znudziła ci się gra w niskiej randze? Chcesz wreszcie wyjść z silvera, golda i zdobyć upragnionego Global Elite? Jak działa system rang? Co trzeba zrobić aby awansować do wyżej rangi w CSGO?

Wszystkie rangi w CSGO

Jeśli chcemy awansować do wyższej rangi to warto poznać wszystkie ich rodzaje! Oto lista wszystkich aktualnych rang w trybie turniejowym w CSGO:

lista rang csgo

Pierwsza ranga oznacza, że nasza ranga wygasła w powodu braku gry w meczach turniejowych, aby powróciła wystarczy, że wygramy lub zremisujemy mecz w tym trybie. Druga to całkowity brak rangi, wyświetlany w przypadku, gdy jeszcze nie wygraliśmy na koncie 10 meczów turniejowych. Pozostałe rangi są standardowe: Od Silver 1, aż po Global Elite.

Jak awansować w CSGO?

Trening i rozgrzewka

Warto przed rozpoczęciem rozgrywki po prostu się rozgrzać. Pro gracze rozgrzewają się i trenują godzinami przed meczem, dlaczego więc nie wprowadzić tego do swojego harmonogramu? Trenować możemy na specjalnych aim mapach, deathmeczach, bądź na serwerach społeczności. Opcji jest mnóstwo, ale jeśli masz mało czasu to warto przynajmniej odpalić 10 minutowego deathmecza i rozgrzać się używając podstawowych broni.

Graj drużynowo

Grając ze znajomymi, którzy mają podobne lub wyższe rangi jest dużo łatwiej wygrać mecz. Chodzi tutaj o komunikację. Problemem graczy dobranych losowo w meczu turniejowym jest brak podawania informacji dotyczących położenia przeciwnika. Grając „piątką” łatwiej jest podać info, czy też obmyślić taktykę wejścia na BS.

Zdobywaj więcej MVP

Nie do końca wiadomo, czy ta teoria jest w stu procentach skuteczna, jednak jest ona bardzo prawdopodobna. Chodzi tutaj o zdobywanie większej ilości tak zwanych gwiazdek. Możemy je zdobyć za podłożenie i wybuch bomby, jej rozbrojenie lub zabicie większości graczy z drużyny przeciwnej. Najłatwiej jest oczywiście podkładać bomby. Podobno duża ilość MVP daje więcej punktów „ELO” przez co możemy szybciej awansować .

Naucz się map

Ciężko jest wejść na wyższy poziom znając tylko jedną mapę. Poszerz swoją wiedzę odnośnie innych map, zagraj na nich mecze na boty, uproszone, poznaj pozycje na tych mapach, aby dawać poprawne info graczom ze swojej drużyny. Naucz się także przynajmniej podstawowych granatów, aby przeciwnicy byli nimi zaskoczeni.

Oglądaj mecze Pro graczy

Pro gracze często grając na dużych turniejach wykorzystują unikatowe zagrania i wymyślone przez siebie sposoby rzucania grantów i ustawiania się na BS’ach. Takie zagrywki łatwo wyhaczyć słuchać komentatorów i analizując zagrania poszczególnych ekip. Ciekawym źródłem informacji są POV’y graczy, bądź mecze z teamspeakiem drużyny zamiast komentatora. Można je znaleźć na YouTube.

Komendy i ustawienia

Warto poznać również niestandardowe komendy i ustawienia, które mogą polepszyć naszą grę, zwiększyć FPS w CSGO oraz pomóc przy rzucaniu granatów. Poradniki te znajdziecie na naszej stronie w kategorii CSGO -> Poradniki.

Podsumowanie

Trenuj, oglądaj, a przede wszystkim myśl! Nic nie przyjdzie za darmo, a pro gracze zanim wkroczyli na ten najwyższy poziom grali i trenowali długie godziny. Po prostu się nie poddawaj i graj coraz lepiej!

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top