League Of Legends

ZACZYNAMY KOLEJNY SEZON EUROPEJSKIEGO LCS

 

2019 Rok w Europie, właśnie się rozpoczął! 

(artykuł był pisany na bieżąco)
Sk – Fnatic
Wracają wielkie derby Europy! Fnatic zostało założone w 2004r, natomiast SK powstało już w 1997r!
Po stronie Sk mamy reprezentanta Polski – Oskara ‘’Selfmade” Bodereka.
Natomiast w line-upi Fnatic, debiutuje Nemeesis, który znalazł swoje miejsce w drużynie Fnatic, po odejściu Capsa.
Sk zagrało bardzo dobry early game, przeprowadzili dobre akcje, zgarnęli dwa drake i heralda. Pierwszą krew zgarnął Selfmade. Herald użyty na midzie, i akcja 2 za 1 tylko umocniła SK na prowadzeniu, bo mieliśmy już 7 do 2 w killach dla SK, oraz 3k golda przewagi. 

Iiii… nagle co?
R E M A K E, i gra zaczyna się od początku. No średnio że pierwszy mecz i już jakieś problemy techniczne. Fnatic zażądało ponownego startu, ponieważ obraz był szybciej na streamie, niż u nich na monitorach(XD?).

Najzabawniejsze jest to, że teraz będą nowe picki, i całkowicie nowa gra. Jak powiedział znany i lubiany Veggie gramy w formacie BO2, mamy 1:0 dla SK, ale Fnatic żeby wygrać potrzebuje tylko jednej mapy :).
19:37 zaczynamy pierwszą mape! (tylko półtorej godziny opóźnienia), ale wszyscy grają bez skinów nie wiadomo dlaczego. Po raz drugi po akcji SelfMade, pada pierwsza krew. Nie mam pojęcia co robią gracze fnatic, cały czas umierają na prostym ganku, a lee sin nic nie robi w early. Najlepszy pyke na świecie, czyli Hylissang zostaje 3 razy wyłapany w early, po czym SK troluje sobie gierkę idąc jeden za drugim pojedynczo na topa i ostatecznie wyszło to 3 za 1 i rift dla Fnatic. Kolejne pojedyncze zabójstwo, i mamy już 5 do 5 i taki sam stan złota.
Pare walk na midzie, kończą się na tym że Sk zgarnia barona, i mamy remis w złocie. Ostatecznie SK WYGRYWA, 2 DO 0 W BO1 Z WICEMISTRZAMI ŚWIATA. Jak zakończyła się gra? Selfmade wyłapał Rekklesa, grając Sejuani, myślę że więcej nie trzeba opisywać. 

Statystyki


Excel Gaming – Splyce
Po stronie Splyce, gra znany polskim fanom Humanoid, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Iluminar Gaming. Gra nawet na podkładce z logiem tej drużyny :).

Nastomiast Excel ma formację, złożoną z 10 osób które będzie rotowane na przestrzeni sezonu. Tym razem nie powatrzamy gry tylko champion select. Drugi mecz drugi błąd organizatorów.
Norskeren nie kupuje sobie itemów startowych i orientuje się dopiero w 1:20. Stres? Pomimo tego że Splyce zdobyło pierwszą krew, to jednak Excel przygotowało lepsza akcję na bocie, kumulując tam pięciu zawodników. 
Pozwoliło im to zgarnąc dwa zabójstwa, oraz cloud drake. Następnym smokiem jest infernal i zgarnia go również Excel, płacąc życiem 0/2 xina. Bez wątpienia worth. Excel cały czas kontroluje grę, ma lepszą wizję przewagę w goldzie etc.
Vizicsacsi grając Sionem, strzelił ulta w ściane for no reason, a enemy team nie słyszał dźwięku ulta(EULCS XD). Zawodnicy Excel na własne życzenie zaczeli przegrywać mecz. Splyce zgrania barona, a zawodnicy Excel dają się wyłapać 1v3.
Eliminacja junglera excel, i drugi baron dla Splyce. Podejście Splyce z Baron buffem i walka 2 za 0 skutkuje końcem gry i zwcięstwem Splyce. MVP MECZU HUMANOID, WYWODZĄCY SIĘ Z ULTRALIGI.

Statystyki 


Vitality – Schalke 
Po raz kolejny, będziemy oglądać wyczyny Polaka Jakctrolla, reprezentującego barwy Vitality. Jego midlanerem jest niezwykle charyzmatyczny Jiizuke, który lubi grać niestandardowymi pickami.
Interesujący pickem, nie da się zaprzeczyć. Znowu jakieś przerwy, ale z Veggim na komentatorce to można mieć przerwy w nieskończoność :D. Kolejny first bloodzik z udziałem polskiego zawodnika, tym razem jednak to on umiera. 
Memento pokazał nam jak jednocześnie nie być i być w krzaku. Oprócz tego jakies wymiany 1 za 1. Vitality bierze Rifta, SO4 ma dwa drake, clouda i mountiana, w goldzie remis kille 4 do 2 dla Schalke. 
Oddoamne bedąc 4/0 daje się 3 razy wyłapać i SO4 throwuje ten mecz. Vitality 10 minut tańczy przy baronie, po czym Schalke robi sneaky barona i kończy gre. 

Statystyki
blank


Misfits – Rouge
Drużyna Misfits wygląda bardzo mocno na papierze, lecz ich problemem może być brak zgrania. W drużynie Rouge gra natomiast Polak, Kikis.
Tylko jakiś kataklizm może odebrać Misfits zwycięstwo, mając 3 infernale chyba nie da się przgerać gry.
Nie da się nazwać tej gry inaczej niż Stomp od Misfits niestety.

blank


G2 – ORIGEN

Na sam koniec 1 kolejki prawdziwy creme de la creme dla każdego polskiego fana. 
G2, W którym występuje Jankos, jest faworytem tego sptokania. 
Kopozycja którą przybrało G2, jest bardzo intersująca. Gdy Zoe, trafia swoje E a są w piątkę, to w zasadzie nie ma ucieczki, bo nawet gdy komuś sie uda to Khartus dogrywa rke i to jest koniec jego życia.
Oni po prostu chodzą po mapie i kasują przeciwników, gdy Ci nie mają się nawet jak w nich wbić. Kompletna deklasacja Drużyny Origen.  

blank


Podsumowując
Napewno cieszy dobra dyspozycja polskich graczy. Prawie wszyscy zwyciężyli w swoich spotkaniach. Myślę że największą niespodzianką dnia jest wygrana SK nad Fnatic. 
Myślę że, g2 zaprezentowało się najlepiej z wsyztskich europejskich formacji. Nie zapomniajmy jednak że jest to 1 dzień i nikt jeszcze Wordsów pierwszego dnia nie wygrał 🙂 

Komentarze

Scroll to top