Hearthstone

Uczestnik Ligi Grandmaster zbanowany!

 

Wczoraj wieczorem Blizzard poinformował o zbanowaniu jednego z uczestników Ligi Grandmaster na serwerze azjatyckim za publiczne okazywanie wsparcia dla protestów w Hongkongu.

Blizzard tłumaczył swoją decyzję tym, iż zawodnik złamał zasadę, która zabrania „brać udziału w jakiejkolwiek działalności, która wiąże się ze złą reputacją, kogokolwiek obrazi lub negatywnie wpłynie na wizerunek studia Blizzard”. Link do oficjalnego oświadczenia Blizzarda w języku angielskim: https://playhearthstone.com/en-us/blog/23179289
W czerwcu tego roku Chiny przedstawiły plany dotyczące ekstradycji osób podejrzanych z Hongkongu. Mieszkańcy nie zgadzają się z tymi planami i rozpoczęli protesty, aby odwołać tą decyzję chińskiego rządu, a z upływem czasu zaczęto się domagać większej autonomii. Chung „Blitzchung” Ng Wai również nie popiera tych planów. W ostatni weekend podczas rozmowy z prowadzącymi powiedział, że wyzwolenie Hongkongu będzie rewolucją tej ery.

Za tą wypowiedź dostał zakaz udziału w rozgrywkach esportowych na okres 1 roku, a wszystkie jego dotychczasowe wygrane w Lidze Grandmaster zostały unieważnione. Dodatkowo Blizzard zerwał umowy z casterami, którzy pozwolili mu na taką wypowiedź.

Pytany później o tym, czy wyrażając publicznie poparcie dla protestów liczył się z konsekwencjami, odpowiedział: "Jestem przekonany, że moim obowiązkiem było wyrażenie popracia dla tej sprawy".

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top