Sprout w finale United Masters League Season 2

United Masters League to rozgrywki internetowe, mimo to ich pulą mógłby powstydzić się niejeden LAN.

Dzisiejsze spotkanie z fińskim HAVU dla ekipy Dychy rozpoczęło się naprawdę nieźle. Bez większych problemów domknęli pierwszą mapę, Inferno wynikiem 16:9. Na Nuke’u nie było już tak kolorowo. Mino niewielkiego prowadzenia po pierwszej połowie, nowy skład niemieckiej organizacji musiał uznać wyższość Finów. O zwycięstwie musiał więc zadecydować Dust 2. Ten wyglądał zupełnie podobnie jak pierwsza mapa, lecz przy wyniku 15:10, na korzyść drużyny zza naszej wschodniej granicy, ekipa sAw’a wykorzystała chwilę nieuwagi swoich rywali i doprowadzili do dogrywki. Pogoń za rywalem najwidoczniej była do tego stopnia męcząca, że nie udało się już HAVU zdobyć ani jednej rundy, oddając ostatnią mapę 15:19 i serię 1:2.

Bez wątpienia MVP spotkania został niedawny nabytek Sprout – Paweł Dycha Dycha. 22-latek w czasie trzech map uzbierał 80 eliminacji, przy czym sam dał się wyeliminować 55 raz. Pawłowi pozwoliło to wykręcić niemały rating wynoszący 1,37, była to najwyższa wartość w tabeli, pośród wszystkich zawodników.

Ekipę Spiidi’ego czeka jeszcze finałowe starcie z wygranym meczu forZe vs. Copenhagen Flames, który odbędzie się jutro. Dla zwycięscy finału przewidziane jest 50.000$! Data spotkania finałowego nie jest jeszcze znana.

Warto wspomnieć, że już w piątek startuje DreamHack Open Leipzig, na którym pojawi się Sprout. Miejmy nadzieję, że wysoka forma Dychy w internecie, przełoży się na dobry wynik na LANie.