Counter Strike

Polacy przed szansą udziału w ESL Pro League!

 

Dzisiejszego wieczoru poznamy pierwszego finalistę europejskich kwalifikacji do EPL, co ważne w finale ujrzymy na pewno co najmniej dwóch Polaków.

W walce o promocję do Pro Ligi wezmą x-kom AGO, Sprout oraz Galaxy Racer Eports, wcześniej znane jako Japaleno. Wszystkie ekipy otrzymały szansę na awans po dobrym 33. sezonie MDLa. W fazie pucharowej owego sezonu najlepsze okazało się x-kom AGO oraz Sporut, ówczesne Japaleno zajęło trzecie miejsce. Na samym początku miał odbyć się międzynarodowy turniej Global Challenge, jednak pandemia koronawirusa skutecznie pokrzyżowała plany. Organizatorzy podjęli decyzję o regionalnym podzieleniu rozgrywek.

Pierwszy mecz odbędzie się dziś o godzinie 17:00, do walki naprzeciwko x-kom AGO stanie Sprout. Przegrana ekipa spadnie do dolnej drabinki, gdzie czekają Szwedzi, natomiast wygrany od razu uzyskuje awans do finału rozgrywanego w systemie BO5, wygrany również otrzymuje przewagę wygranej jednej mapy.

fot. Twitter x-kom AGO

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top