FIFA

Premiera FIFA 2022 zbliża się wielkimi krokami

 

Jeszcze na dobre nie opadły emocje związane z EURO 2020, a miłośnicy gry w football mogą zacząć odliczać czas do Mistrzostw Świata 2022. Zanim jednak piłkarze wybiegną na pierwszy mecz MŚ 2022 w piłce nożnej, wszystkich kibiców czeka jeszcze jedna niespodzianka. Będzie nią premiera najnowszej odsłony gry FIFA 2022, w której spotkamy się z kilkoma nowościami, mającymi jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozrywkę. Co wiadomo o nowej produkcji od EA Sports? Sprawdźmy.

Kiedy odbędzie się premiera FIFA 2022?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez graczy. Dobra informacja jest taka, iż do premiery zostało naprawdę niewiele czasu. Oficjalna data to 1 października 2021. Dla najbardziej zagorzałych fanów gotowych dopłacić do premierowej wersji producent przygotował bonus. Posiadacze wersji Ultimate zyskają dostęp już 27 września. Na wszystkich czeka natomiast zwiastun FIFA, który ma być krótką zapowiedzią tego co spotkamy w grze. Z informacji prasowych na temat cen wynika, iż wersja na PC kosztować ma 219 zł, na konsole PS4 i Xbox One – 239 zł, a na PS5 i XSX – 279 zł. Warto więcej już dziś uwzględnić ten wydatek w jesiennym budżecie.

Zmiany w trybie kariery i doboru strategii to nowości w produkcji Electronic Arts

Twórcy z EA Sports zadbali o to, aby gra w nowej odsłonie była jeszcze bardziej wciągająca. Dlatego spotkamy w niej wszystko to co było znane w poprzednich odsłonach fifa plus parę nowości. Tradycyjnie już będziemy mogli wcielić się w rolę ulubionych piłkarzy. Tacy zawodnicy jak Robert Lewandowski, Cristiano Rolando czy Messi czekają na kolejne sukcesy w swojej karierze. Z nowości w grze pojawi się m.in. możliwość wpływania na strategię taktyczną wybieraną dla drużyny jeszcze przed meczem. Drugą z nowości będzie możliwość zmian ustawienia zawodników w obronie. Spore różnice, o których, póki co niewiele wiadomo będziemy mogli zauważyć w karierze prowadzonych zawodników jak również w rozgrywce FIFA 22 Ultimate Team.

Algorytm uczenia maszynowego – przełom w tworzeniu gier

Dla stworzenia maksymalnego realizmu gry wykorzystano technologię uczenia maszynowego. W tym celu zarejestrowano ponad 8,7 mln klatek z rozgrywanych meczów, dzięki którym podczas gry tworzone są nowe animacje w czasie rzeczywistym oddające prawdziwe zachowanie piłkarzy. Dzięki temu rozgrywka wchodzi na zupełnie inny poziom i gracz może poczuć się niemal jak podczas prawdziwego meczu, w którym piłkarze nie stronią od przepychanek, słownych utarczek itd.

Fifa 22 to rozgrywka na wszystkie, również starsze typy urządzeń

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, iż nowa FIFA 22 będzie dostępna zarówno na komputery stacjonarne, jak i dla posiadaczy konsol Xbox oraz Playstation zarówno PS4 jak PS5. Dla tych ostatnich wystąpi pod nazwą FIFA 22 PS5. Polscy fani podobnie jak gracze na całym świecie mogą zacząć powoli odliczać dni do momentu, gdy ich wirtualne drużyny wybiegną na boiska Premier League lub włoskiej Serii A.

Komentarze

Scroll to top