Biznes FIFA

FIFA 22 nadchodzi. Czego można się spodziewać?

 

Wielkimi krokami zbliża się moment, na który czekają wszyscy fani gier komputerowych o tematyce piłkarskiej. Już wkrótce wyjdzie nowa FIFA, a odliczanie wchodzi w decydującą fazę. Czego można się spodziewać w nowej edycji? Kto otrzymał najlepszą kartę, a także jak prezentuje się Robert Lewandowski? O tym w dzisiejszym tekście!

FIFA 22

Zainteresowanie serią gier z cyklu FIFA co roku rośnie. Widać to między innymi na podstawie raportów finansowych EA Sports. Więcej graczy = więcej sprzedanych FP Points, a tym samym biznes się napędza. Jak co roku, w nowej FIFIE ma być wiele ciekawych możliwości, których gracze nie mogli wcześniej doświadczyć w popularnej 21. Największą zmianą ma być silnik gry, który będzie dostępny na konsolach nowej generacji – mowa o Hypermotion Technology. Mam jednak złą wiadomość dla Pecetowców, ponieważ FIFA 22 na PC wyjdzie na starym silniku i nie zauważą oni wielkiej zmiany w porównaniu z poprzednią edycją, oprócz nowych kart w Ultimate Team i kilku detali w pozostałych trybach. Tym samym rodzi się pytanie – czy gracze PC powinni kupić nową FIFĘ? Nie ma wątpliwości, że EA nie dba o ten sektor rynku tak mocno, jak chociażby o graczy PS5 czy Xbox. Gracze, którzy będą chcieli grać w aktualną grę, z pewnością zdecydują się na zakup, jednak można się spodziewać sporego przepływu z PC na konsole.

Oficjalna data premiery FIFA 22 to 1 października 2021 roku!

Oficjalna data premiery zaplanowana jest na 1 października, jednak dostęp do gry będzie można uzyskać już 22 września.

Najlepsze karty w grze FIFA 22

Oprócz nowości, które co roku EA wprowadza do swojej oferty, najważniejszym momentem przed wyjściem nowej FIFY jest ogłoszenie overalli, które otrzymali poszczególni piłkarze. W tym roku najlepszą Kartę w grze FIFA 22 otrzymał Lionel Messi. Argentyńczyk został oceniony na poziom 93. Za jego plecami uplasował się Robert Lewandowski, który może pochwalić się oceną ogólną, która jest gorsza o jeden punkt. Tym samym Polak jest 2 najlepszą kartą w całej grze. Na 3 stopniu podium uplasował się Cristiano Ronaldo, który ma 91 overalla.

Robert Lewandowski otrzymał swoją najlepszą kartę na początku gry, jednak trzeba podkreślić, że wiele osób zwraca uwagę na negatywnie wyglądającą statystykę szybkości. Zaledwie 78 punktów w tym notowaniu znacząco wpływa na zainteresowanie kartą Polaka. Na początku gry może być dobrym wyborem, ale im dalej w las, tym powinno być ciężej, ponieważ już na starcie rozgrywki tacy piłkarze, jak Pepe, Eder Militao, czy inni stoperzy dysponują większą szybkością.

Warto również zwrócić uwagę na najbardziej popularne karty poprzedniej edycji, czyli Neymar i Kylian Mbappe. Obaj zawodnicy nie zaliczyli solidnego upgrade’u, jednak już na pierwszy rzut oka widać, że będą to czołowe karty i staną się bardziej grywalne, aniżeli Lewandowski czy Messi. W końcu w tej grze nie decyduje ocena ogólna, a poszczególne statystyki, zaczynając od szybkości, które wyraźnie przemawiają na korzyść dwójki z PSG.

Ciekawostki:

Robert Lewandowski otrzymał 92 punkty w ocenie ogólnej.

– Robert Lewandowski jest drugą najwyżej ocenioną kartą w całej grze.

– Wyższą ocenę ogólną od Polaka ma jedynie Lionel Messi.

– Cristiano Ronaldo został oceniony na poziom 91.

– Edouard Mendy ma zaledwie 83 oceny ogólnej w FIFA 22.

Problem z obrońcami

W poprzedniej edycji FIFA doszło do sytuacji, w której gracze regularnie korzystali z bocznych obrońców, których ustawiali na środku defensywy. W ten sposób został mocno zaburzony sposób rozgrywki, dlatego też pracownicy EA długo pracowali nad możliwym uniknięciem powtórki w nadchodzącej edycji. Jakie zmiany zostały poczynione? Przede wszystkim piłkarze, którzy nie będą wystawieni na pełnym zgraniu, otrzymają bardzo duży spadek umiejętności, co powinno negatywnie wpłynąć na podobne zachowania w najbliższej edycji. Dodatkowo zdecydowano się również podnieść szybkość wielu piłkarzy, którzy w poprzedniej FIFIE odstawali pod względem szybkości. Wystarczy tu przytoczyć takie przykłady jak Pepe, Vertonghen czy Skriniar. Każdy z tych zawodników otrzymał dwucyfrowy dodatek do szybkości, co z pewnością wpłynie na ich „grywalność”.

Istotną zmianą może być również ograniczanie pace poszczególnych napastników, ponieważ Ronaldo, Messi, Lewandowski czy też Sancho zanotowali spadek tej statystyki. Czy FIFA 22 będzie mniej nastawiona na peace, a więcej na umiejętności zawodników? Przekonamy się tuż po premierze, ponieważ podobnie, jak w poprzednim roku, tak również tym razem – nie wyszło demo FIFA 22.

FIFA w ofercie zakładów bukmacherskich!

Wiedziałeś, że gry z cyklu FIFA 22 znajdziesz w ofercie zakładów bukmacherskich, z których możesz skorzystać przy obstawianiu rywalizacji swoich ulubionych graczy? FIFA coraz mocniej wchodzi w rynek esportu, a to nie umknęło uwadze analityków zakładów sportowych Superbet, którzy regularnie dbają o dostarczenie fanom esportu ciekawych opcji do obstawiania. Przy okazji możesz wykorzystać specjalny Superbet kod promocyjny, który zapewni dostęp do ciekawej oferty.

W poprzednim sezonie mogłeś zauważyć, że FIFA rekordowo często pojawiała się w ofertach przy okazji różnych turniejów, a sami pro-gracze często promowali legalnych polskich bukmacherów. Poprzednie dwa lata negatywnie wpłynęły na liczbę turniejów FIFA rozgrywanych w hali, czy studio, jednak mieliśmy wiele rozgrywek przez sieć. FIFA coraz mocniej wchodzi również na Twitch i tam także odbywa się wiele turniejów, które możesz oglądać, a przy okazji typować w zakładach bukmacherskich.

Bukmacher Superbet ma jedną z najlepszych propozycji startowych na polskim rynku. Po rejestracji ze specjalnym kodem promocyjnym w Superbet możesz uzyskać wiele bonusów na start. Jeśli chcesz, sprawdź sam na stronie tego bukmachera i wykorzystaj swój Superbet bonus na FIFA 22.

Od razu po starcie nowej edycji powinno być kilka turniejów, które znajdą się w ofercie zakładów bukmacherskich i wtedy możliwe będzie wykorzystanie kodu promocyjnego od Superbet. Pamiętaj jednak, że bonus jest wyłącznie dodatkiem znajdującym się na stronie bukmachera. Najważniejsze są statystyki oraz analizy meczowe.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Komentarze

Scroll to top