Półfinały esl one cologne za nami

Minał kolejny dzień zmagań w Niemczech na ESL One Cologne.  Dziś mogliśmy podziwiać dwa półfinały: Astralis vs Natus Vincere oraz FaZe vs BIG

W pierwszym spotkaniu faworytem było Astralis, jednak po pierwszym niesamowicie wyrównanym overpassie to Na'Vi odniosło zwycięstwo wynikiem 16:13. Drugą mapą, tym razem wybraną przez Duńczyków był nuke, na którym byliśmy świadkami zdecydowanej dominacji podopiecznych zonica – zwyciężyli oni 16:6. Z tego powodu do poznania pierwszego finalisty była potrzebna trzecia mapa – inferno, na której wykazał się Zeus, prowadzący Na'Vi, zdobywając 31 fragów, co przyczyniło się do zwycięstwa 16:13 dzięki czemu to ukraiński zespół awansuje do finału.

Drugi półfinał to pojedynek drużyny gospodarzy – BIG oraz międzynarodowego składu FaZe. Na początek widzielismy pojedynek na dust2, po pierwszej połowie team karrigana prowadził 11:4, lecz BIG wróciło z tego wyniku i doprowadziło do dogrywki, jednak w po 6 dodatkowych rundach lepsze okazało się FaZe i zwyciężyło 19:17. Kolejną mapą był train, tu pojedynek również był wyrówany, jednak smooya i nex poprowadzili BIG do zwycięstwa 16:13. Zadecydowało starcie na inferno, jednak BIG zmiażdżyło niko i spółkę 16:6 i to oni zagrają, przed własną publicznością, w finale z Na'Vi. Start finału o godzinie 16:00, a samo spotkanie będzie rozegrane w formacie BO5.