Hearthstone

Podsumowanie turnieju finałowego Hearthstone Grandmasters 2019

 

W miniony piątek rozpoczęło się święto gier Blizzarda – Blizzcon! Co roku Blizzard zapowiada na nim swoje nowe produkacje, jednak teraz stał się również areną rywalizacji najlepszych graczy Hearthstone!

Faza grupowa

Ośmioro graczy zostało podzielonych na 2 grupy:

Grupa A: PNC, RNGLeaoh, Surrender, Casie

Grupa B: VKLiooon, Tom60229, Fenomeno, BloodyFace

Obydwie grupy zostały zdominowane przez reprezentantów serwera Chińskiego, VKLiooon i RNGLeaoha, którzy wygrali obydwa pojedynki i bez problemu awansowali do półfinałów. Jednak walka o drugie miejsca w grupach i awans do półfinałów była zacięta. Ostatecznie, po bardzo długich pojedynkach do półfinałów awansowali Casie i Bloodyface!

Półfinały

Pierwszym półfinałem był pojedynek VKLiooon z Casiem. Cały mecz świetnie rozpoczął reprezentant Niemiec, który bardzo szybko zwyciężył swoim Quest Shamanem na OTK Priesta. Jednak Liooon nie zamierzała się poddać i kolejne dwie partie (OTK Priest vs Quest Phaoris Druid i Highlander Hunter vs Quest Phaoris Druid) wpadły na jej konto. Przedostatnim starciem był mirror Quest Druidów (Chinka grała wersją z Malygosem) i tutaj Casiemu udało się doprowadzić do wyrównania. Decydujący miał być pojedynek Quest Malygos Druida na N`zoth Control Warriora. Wydawałoby się, że Liooon nie powinna mieć szans w tym starciu, ale okazało się inaczej. Od początku przejęła inicjatywę i zakończyła pojedynek zadając swojemu przeciwnikowi łącznie 72 punkty obrażeń oraz awansowała do finału!

Drugim półfinałem było starcie RNGLeaoha z BloodyFacem. Obydwaj gracze nie dawali za wygraną i naprzemiennie wygrywali partie. Pierwszą (Highlander Secret Paladina z N`zoth Control Warriorem) wygrał reprezentant USA, drugą (Highlander Secret Paladin z Quest Druidem) zwyciężył reprezentant serweru chińskiego! W kolejnej partii RNGLeaoh zagrał Aggro Overload Shamanem przeciwko Quest Druidowi. BloodyFace zdołał wytrzymać napór swojego przeciwnika i drugi punkt wpadł na jego konto. Kolejne dwie partie reprezentant USA musiał rozgrywać swoją ostatnią talią, OTK Priestem. W pojedynku numer 4 zmierzył się z Aggro Nomi Roguem i został zniszczony. Decydującym starciem był pojedynek OTK Priesta z Aggro Overload Shamanem. Obydwaj gracze dawali z siebie wszystko, ale ostatecznie to BloodyFace awansował do finału!

Finał

Pojedynek VKLioon z BloodyFacem. Nikt nie spodziewał się, że reprezentantka Chin zajdzie tak daleko, a już na pewno nikt nie przewidywał, iż w finale zmiażdży swojego przeciwnika. W pierwszym starciu udało jej się pokonać Aggro Overload Shamanem Quest Druida, w drugiej partii zmiażdżyła Quest Malygos Druidem Quest Shamana, a w ostatniej rozgrywce, bez najmniejszych problemów pokonała Highlander Hunterem Quest Druida i na twarzy Liooon pojawiły się łzy szczęścia. Jest ona pierwszym reprezentantem Chin, który zdobył Mistrzostwo Świata w Hearthstone i pierwszą kobietą, która zdobyła ten tytuł. Dodatkowo zainkasowała 200 tysięcy dolarów! Serdeczne gratulacje dla Liooon i wszystkich graczy, których zobaczyliśmy na tym turnieju!

Lineup VKLiooon:

Lineup BloodyFace:

blank

Ciekawostki

Każdy z zawodników używał na turnieju OTK Priesta i jednej z dwóch talii Shamana: Aggro Overload lub Quest. Popularność pzostałych klas:

Druida postanowiło wziąć 5 graczy,

Roguem grało 4 graczy,

Warriora i Paladina używało po 3 graczy,

– Tylko jeden zawodnik wziął na ten turniej Huntera.

W półfinale zamiast BloodyFaca mogliśmy zobaczyć Fenomeno, ale podczas 3 partii pojedynku z Amerykaninem (był to mirror OTK Priestów) Grekowi zabrakło czasu na wykończenie przeciwnika, przez co przegrał całą tą partię.

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top