Counter Strike

Podsumowanie minorów NA I CIS.

 

Zakończyły się pierwsze Minory przed Londyńskim majorem! Oznacza to że znamy już 20 z 24 drużyn które zagrają na Majorze.

Amerykański minor zaserwował nam sporo niespodzianek. W grupie A  największą  z nich było odpadnięcie NTC już w fazie grupowej! Ekipa Fnxa najpierw uległa eUnited 12:16,by potem wysłać do domu Swole Patrol,które wcześniej przegrało z NRG 10:16. W decydujacym meczu Brazylijczycy zmierzyli się ponownie z eUnited (Które uległo w meczu zwycięzców NRG 9:16) ,i tak samo jak wcześniej przegrali z ekipą Relyksa,tym razem 0:2. Awans z grupy A wywalczyły więc ekipy NRG oraz eUnited.

W grupie B zaskoczeniem można nazwać odpadniecie Brazylijskiej Furii bez wygrania choćby jednego spotkania. Ekipa yuuriha najpierw przegrała w meczu otwarcia z Complexity 7:16,by potem w meczu przegranych ulec Dignitas,(które wczesniej przegrało z Rogue 10:16) wynikiem 0:2. W meczu zwycięzców,w którym zmierzyły się ekipy Hiko i Shazama,lepsza okazała się drużyna byłego gracza min. Teamu Liquid.Po wyrównanym spotkania Shazam i spółka musieli uznać wyższość Rogue,przegrywając 13:16. W meczu decydującym zmierzyli się oni z Dignitas. Na pierwszej mapie mieliśmy nawet dogrywke,ale na drugiej już Sick i koledzy pokazali kto jest lepszy i zniszczyli Dignitas 16:1. Awans z grupy B wywalczyły więc ekipy Rogue i Complexity.

W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą drużyny Rogue i eUnited. 2 pierwsze mapy były dośc jednostronne,natomiast na 3 obie drużyny walczyły jak równy z równym. Ostatecznie to Hiko i spółka przeszła dalej,zsyłając eUnited do drabinki przegranych. W drugim półfinale naprzeciw siebie staneły drużyny Complexity oraz NRG. Po zwycięstwie druzyny Cerqa na pierwszej mapie wszyscy spodziewali się zwycięstwa także na drugiej.Ale tak sie nie stało. NRG przegralo drugą mape wynikiem 17:10 i przenieslismy się na następną. Gracze NRG na niej również sobie nie poradzili,przegrali 8:16 i spadli do drabinki przegranych,w której mieli zmierzyć się z eUnited.

W finale górnej drabinki zmierzyły się ze sobą po raz kolejny ekipy Rogue i Complexity. Stawką tego meczu był awans do finału,i jednocześnie do pierwszej fazy Majora. Nic więc dziwnego że spotkanie bylo strasznie wyrównane. Na pierwszej mapie Hiko i spółka zwyciężyli 19:16,a na drugiej 16:11 i to oni byli pierwszą drużyną która awansowała na Majora w londynie! Shazam i spółka mieli do rozegrania jeszcze finał dolnej drabinki z wygranym meczu eUnited vs NRG. W tym meczu doszło do wielkiej niespodzianki! Po wygraniu mapy Nuke 16:13 ekipa Cerqa była o krok od awansu dalej. Jednak coś nie wyszło i przegrali oni Inferno 11:16. Została 3 mapa,Dust 2. I tutaj NRG nie istniało kompletnie i przegrali 5:16 i odpadli z walki o majora!

Drużyna Relyksa w finale dolnej drabinki,którego zwycięzca awansował na Londyńskiego majora musiała stawić czoła Complexity. Niestety(lub stety),Complexity wygrało 2:0 i to oni zagrają we wrześniu w Londynie! 

Do rozegrania pozostał już tylko finał. Nie miał on żadnego znaczenia,oprócz różnicy w nagrodach. Zwycięzca zgarniał 30k $,przegrany 15k$. Zawodnicy Rogue nie poradzili sobie z Complexity,i to ekipa Shazama zgarneła 30k$ i wygrała Amerykańskiego Minora! Gratulacje!

 

W między czasie rozgrywany był minor dla drużyn z regionu CIS. Już na samym poczatku były problemy z wizami,Białoruska Nemiga musiała opuścic turniej z powodu braku wiz. W drużynie Plink Fejtz musiał zastapic Darks1de'a,a Yekindar zastąpił Kas9k w Monolith.

W grupie A były więc tylko 3 drużyny,Hellraisers,Pro100 oraz Plink. Najbardziej liczyłem na drużynę Fejtza,ale niestety nie wyszło 🙁

Zawodnicy Hellraisers w pierwszym meczu dostali walkower,więc meczem otwarcia było tak naprawdę spotkanie Pro100 vs Plink. Na mapie Nuke Fejtz i spółka rozgromili Pro100 16:4 i  to oni musieli zagrać z Hellraisers w meczu zwycięzców. W nim ekipa Bondika okazała się lepsza i wygrała 16:11,co ostatecznie dało jej awans do półfinałów. W meczu decydującym znowu staneli naprzeciw siebie reprezentanci Plink i Pro100. Na Nuke mielismy ten sam wynik co w pierwszym meczu tych drużyn,tylko tym razem 16:4 wygrało Pro100. Na inferno 16:11 wygrali reprezentanci Plink,natomiast na decydującej mapie ulegli oni 15:19 i ostatecznie to Pro 100 awansowało dalej. Nie zobacze Fejtza na majorze 🙁 Awans z grupy A uzyskały: Hellraisers,Pro100

W grupie B mieliśmy standardowe 4 drużyny : Team Spirit,Avangar,forZe i monolith.

Zaczeliśmy od meczu Avangar vs forZe. Kazachska drużyna się tutaj lekko mówiąc nie popisała i uległa rosjanom 8:16. W drugim meczu Team Spirit zniszczył Monolith wynikiem 16:2. W meczu zwycięzców SDY i spółka pokonali forZe 16:11 i to oni awansowali do półfinału! W meczu przegranych lepsza okazala się drużyna Quikerta,która pokonała Monolith 2:0. W meczu o awans Avangar pokonało forZe 2:1 i to uczestnicy poprzedniego majora awansowali dalej!

W pierwszym półfinale naprzeciw siebie staneli reprezentanci Team Spirit i Pro100. Niespodziewanie ekipa Flarticha wygrała 2:0 i awansowała do finału górnej drabinki!  Natomiast w drugim półfinale obyło się bez niespodzianki. Hellraisers pokonało Avangar 2:0 i zesłało Kazachów do dolnej drabinki.

W dolnej drabince spotkały się ze sobą ekipy Avangar i Team Spirit. Po wyrównanym starciu, 2:1 zwyciężyła drużyna Coldyyego i wysłała Avangar do domu!  Natomiast w finale górnej drabinki lepsze okazało się Hellraisers,które pokonalo pro100 2:0 i zapewniło sobie gre na Majorze! Ukraińska formacja spadła natomiast do finału drabinki przegranych,w którym zmierzyła się z Team Spirit. Po bardzo jednostronnym pojedynku to własnie Spirit zapewniło sobie grę na Londyńskim Majorze! Coldyy wraz kolegami pokonali pro100 2:0 i pozostało im spotkanie z Hellraisers w ramach finału turnieju. Mecz ten był jednym wielkim niesczęściem dla Spirit. Pierwszą mape przegrali 14:16,druga wygrali 16:6 a trzecią… 14;16 i to własnie Hellraisers wygrywa Minora CIS. Brawo!

Lista ,,Nowych" uczestników Londyńskiego Majora:

The Minors' Champions:

Complexity Gaming (#1 NA)              Rogue (#2 NA)

HellRaisers (#1 CIS)                           Team Spirit (#2 CIS)

Tbd (#1 Asia)                                       Tbd (#2 Asia)

Tbd (#1 Europe)                                  Tbd (#2 Europe)

 

 

 

 

 

Komentarze

Scroll to top