Hearthstone

Podsumowanie Hearthstone Polish Cup!

 

Ostatnio w świecie Hearthstona wiele się dzieje: Blizzard zapowiada kolejne nowości w grze, system esportowy jest stale ulepszany, a w miniony weekend podczas XXXIII Zielonogórskiego Festiwalu Fantastyki odbył się Hearthstone Polish Cup!

W dniach 28-29 września w Zielonogórskim Klubie Fanttastyki Ad Astra odbył się turniej Hearthstone Polish Cup zoorganizowany przez Team PVP, a wszystkie zmagania komentowali Kamahl i Orlo, z gościnnym udziałem niektórych zawodników. 32 graczy (wśród których byli między innymi A83650, Xeno i Amyks) zostało podzielonych na 8 grup, w których zmierzyli się w drabince podwójnej eliminacji. Dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy awansowało do top 16, gdzie również czekała na nich drabinka podwójnej eliminacji. Wszystkie mecze rozgrywane były w formacie conquest Bo5 z banem. Najlepiej w całym turnieju zaprezentował się Sieran, który pokonał w finale Matixo wynikiem 3:0!

Faza Grupowa

Gracze zostali podzieleni na 8 grup, a z każdej z nich do fazy pucharowej awansowało 2 graczy.

W swoich grupach najlepsi okazali się:

– Grupa A – Majkel i A83650

– Grupa B – Klaper i Xeno

– Grupa C – Darq7007 i Sieran

– Grupa D – Oloninho i Amyks

– Grupa E – BojowyRopuch i Czosnak

– Grupa G – Oki9155 i Matixo

– Grupa H – Mikro i J4kubb

– Grupa I – Phi11collins i Sevel

Faza Pucharowa

Już w pierwszej rundzie fazy pucharowej czekał nas arcyciekawy pojedynek – Sieran zmierzył się z Okim. Po bardzo długim i wyrównanym pojedynku Sieranowi udało się zwyciężyć 3:2, a jego następnym rywalem był Amyks. Ten pojedynek również zakończył się zwycięstwem Sierana, który w tym turnieju przegrał tylko jedno spotkanie. Kolejnym jego opponentem był Xeno, ale i jego udało mu się pokonać 3:2.

blank

Po drugiej stronie drabinki świetnie prezentował się Matixo, który po drodze do finału pokonał Darqa (3:2), Oloninho (3:1), Sevela (3:0). W pojedynku półfinałowym uległ jednak Sieranowi i spadł do drabinki przegranych, w której w meczu o finał pokonał gładko Ph11aCollinsa 3:1.

blank

Sieran i Matixo spotkali się ponownie w finałach. W pierwszym pojedynku lepszym okazał się Matixo, który bez większych problemów pokonał przeciwnika 3:1. Jednak Sieran nie dał za wygraną i w drugim meczu finałowym pokonał swojego rywala 3:0. Tym samym Sieran wygrał cały turniej i zdobył 2000PLN. Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

1. Sieran – 2000PLN

2. Matixo – 1000PLN

3. Ph11Collins – 500PLN

4. Xeno – 500PLN

5-6. Sevel i Oloninho – po 250PLN

7-8. Amyks i A83650 – po 250PLN.

Ale jak przyznali wszyscy gracze, najważniejsza była dobra zabawa. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom dobrych wyników!

blank

Niestety w naszym kraju turnieje Hearthstona nie są tak popularne, jak Counter Strika czy League of Legends, dlatego mało kto podejmuje się ich organizacji. Ale mam nadzieję, że dzięki takim inicjatywom będziemy mogli oglądać zmagania w karciankę Blizzarda na największych imprezach esportowych w Polsce, takich jak IEM czy PGA. Ogromne gratulacje należą się całemu zespołowi Teamu PVP, za bardzo dobrą organizację i administrowanie całego turnieju oraz Kamahlowi i Orlo, za profesjonalny komentarz. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wydarzeń!

źródło zdjęć: Team PVP

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top