Counter Strike

Podsumowanie Games Clash Masters w Gdyni

 

           Finały Games Clash Masters 2018 dobiegły końca. Nowy projekt esportowy w Polsce, ogłoszony w maju na stadionie PGE Narodowym przez firmę Murator EXPO, trwał do 30 września, kończąc się widowiskowym finałem w hali Gdynia Arena. Miasto Gdynia − otwarte na nowe inicjatywy − zostało partnerem strategicznym Games Clash Masters. Pula turnieju wyniosła aż 100.000 dolarów a wydarzenie wpisało Gdynię na mapę międzynarodowego esportu.

           W finałowym starciu w niedzielę zmierzyła się polska drużyna Team Kinguin oraz duński zespół Heroic. Mimo zaciętej walki i wsparcia kibiców, to duński zespół wzniósł puchar i zdobył główną część puli nagród – 50.000 dolarów. Do Gdyni, walczyć o puchar i nagrody pieniężne, przyjechało osiem czołowych polskich i zagranicznych drużyn gry Counter-Strike: Global Offensive. Team Kinguin, AGO Esports oraz x-kom team zagwarantowały sobie miejsce wygrywając Turnieje Eliminacyjne. Tuż przed samym wydarzeniem, czwartą reprezentacją Polski została drużyna PACT, która wywalczyła zaproszenie w dodatkowym pojedynku. 

         Zza granicy nad polskie morze przyleciała duńska drużyna Heroic, szwedzkie Red Reserve, niemiecko-duńskie Sprout oraz Fragsters z Danii. Games Clash Masters był jedną z niewielu okazji, gdzie polscy zawodnicy mogli zagrać dla publiczności w kraju, a ta odwdzięczyła się gorącym dopingiem za najwyższe esportowe emocje.

       W finałowym starciu w niedzielę zmierzyła się polska drużyna Team Kinguin oraz duński zespół Heroic. Mimo zaciętej walki i wsparcia kibiców, to duński zespół wzniósł puchar i zdobył główną część puli nagród – 50.000 dolarów.

       Gdynia Arena od 28 do 30 września stała się esportową stolicą Polski. W centrum hali stanęła efektowna scena 360 stopni. Przez trzy dni, w widowiskowych zmaganiach CS:GO brali udział profesjonalni gracze, wspierani dopingiem wiernych kibiców oraz tych, którzy pierwszy raz mieli styczność z esportem. W ciągu trzech dni wydarzenie odwiedziło 9 458 uczestników. Czarno-złota arena z rozbudowanymi efektami świetlnymi, idealnie podkreślającymi kluczowe momenty rozgrywek, miała też atrakcyjną oprawę muzyczną i fachową obsadę merytoryczną.

         Profesjonalny zespół pracował przy projekcie firmy Murator EXPO począwszy od Turniejów Eliminacyjnych. Prowadzącym sceny był Maciej "Sawik” Sawicki, a reporterką Wiktoria “Vikivi” Wójcik. Dwie pary komentatorskie to Adam “Destru” Gil i Olek “Vuzzey” Kłos oraz Mateusz “Hax” Ogonowski i Łukasz “Hermes” Pożyczek. Za stołem analizy stanęli Andrzej Śledź, Sebastian Babiński oraz Damian Kisielewski.


"Sam event bardzo mi się podobał, a scena wyglądała naprawdę fajnie. Cieszy mnie, że w końcu gdzieś w trójmieście odbyły się zawody takiej rangi, bo to jest potrzebne." –  Adam „Destru” Gil

"Nie chcieliśmy ani przez moment zwątpić, nawet gdy wynik był bardzo słaby, bo ciągle w słuchawkach słyszeliśmy: "Kinguin, Kinguin!" – niesamowite uczucie, którego wcześniej tak naprawdę nie doświadczyłem.” Paweł „reatz” Jańczak, Team Kinguin

„Dziękuje kibicom, którzy byli na tym turnieju i za ich świetny doping. Przyznam szczerze, że pierwszy raz się wzruszyłem gdy pożegnano nas oklaskami mimo sromotnej porażki.” Grzegorz „Szpero” Działamek, AGO Esports

„Thank you so much to everyone supporting us at home and in the arena. This means SO much to us! “ Heroic


 

 

 

 

Komentarze

Scroll to top