Mouesports górą przeciwko NaVi – finał Ice Challange 2020!

Ice Challage to jeden z pierwszych większych turniejów LAN’owych w 2020 roku. Rozgrywki obywały się w Londynie, a ich pula nagród wyniosła 250.000$, z czego 125.000$ było przeznaczone dla zwycięzcy finału.

W spotkaniu finałowym stanęło naprzeciwko siebie Mousesports i Natus Vincere. Taki skład ostatecznego meczu nie powinien dziwić, w końcu to właśnie te drużyny są teraz w bardzo dobrej formie. Owe spotkanie odbyło się w systemie BO5.

Pierwszą mapą został Dust 2 – wybrany przez europejski skład. Początek gry, na pewno do udanych mogą zaliczyć S1mple i spółka. Do pierwszej połowy mięli pełną kontrolę nad grą. Po zmianie stron gracze Mysz zupełnie przejęli inicjatywę. Udało im się wrócić z wyniku 5:10 na 16:14, dzięki czemu, w pięknym stylu zdobyli pierwszą mapę.

Inferno – zaproponowane przez Rosjan, tym razem zaczęło się wyrównanym straciem, lecz do czasu. Po raz kolejny druga część mapy zdominowało Mouz. NaVi było w stanie przedrzeć się przez obronę rywali tylko dwa razy. Żelazna obrona w drugiej połowe zapewniła Europejczykom wynik 16:8.

Trzecia mapa w postaci Train’a, zaczęła się wyśmienicie dla zawodników Natus Vincere, bardzo szybko wysunęli się na prowadzenie, zdobywając pierwsze pięć rund. Tuż po tym odpowiadać zaczęło Mousesports. Mecz zrobił nam się nieco bardziej wyrównany, ale dzięki S1mple’owi zwycięsko z tego pojedynku wyszło NaVi, które zdobywa pierwszą mapę, wynikiem 16:11. Na szczególną uwagę zasługuje clutch ChrisaJ, który w sytuacji 1 vs. 5 skompletował ace’a i zdobył punkt dla swojej drużyny.

Nuke – czwarta plansza pojdynku, zaczęła się na dość dużą korzyść dla Myszek, pomógł im w tym na pewno przywilej strony broniącej, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5. Zmiana stron niestety nie przyniosła poprawy, w grze Rosjan. Ostatnia mapa zakończyła się wynikiem 16:9, dzięki czemu Mousesports wygrywa swój pierwszy turniej w 2020 roku 3:1.

Poza 125.000$, drużyna Karrigan’a zdobyła ważne punkty w rankingu HLTV, które ich na pewno przybliżą do pozycji lidera.

Tytuł MVP zdobył Danis Electronic Sharipov, jest to jego pierwszy tego typu tytuł!