Hearthstone

Kwalifikacje Hearthstone Masters Tour Bukareszt

 

Hearthstone Masters

Pod koniec lutego, Blizzard przedstawił graczom nowy system rywalizacji esportowej, który przyjął nazwę „Hearthstone Masters”. Rozgrywki zostały podzielone na 3 etapy:

– Kwalifikacje do Hearhstone Masters Tour

– Turnieje Hearthstone Masters Tour

– Liga Hearthstone Grandmaster

W ramach Hearthstone Masters Tour miały odbyć się 3 turnieje: w połowie czerwca w Las Vegas, w połowie sierpnia w Seulu i w połowie października w Bukareszcie. Każdy z tych turniejów miał być poprzedzony dwumiesięcznym okresem, w którego czasie miały odbywać się kwalifikacje (otwarte dla każdego gracza). Z końcem kwietnia zakończyły się kwalifikacje do turnieju w Las Vegas, a z końcem czerwca zakończono walkę o awans do mistrzostw w Seulu.

 

Kwalifikacje do Hearthstone Masters Tour Bukareszt – wyniki Polaków

5 lipca, czyli w pierwszy piątek tego miesiąca o godzinie 10 rozpoczął się pierwszy turniej kwalifikacyjny na serwerze europejskim, w którym wzięło udział 224 graczy, w tym aż 21 Polaków! Gracze zmierzyli się ze sobą w systemie szwajcarskim, a najlepszych 8 zawodników, rywalizowało w drabince finałowe. Awans do finału tej drabinki gwarantuje udział w turnieju w Bukareszcie. W tym gronie znalazło się aż dwóch Polaków- matff i Konrad, którzy po bardzo ciężkich pojedynkach półfinałowych musieli uznać wyższość rywali. Jednak nie byli to jedyni Polacy, którzy tego dnia znaleźli się w najlepszej 8. Sieran w 3 turnieju kwalifikacyjnym tego dnia (rozgrywanym na serwerze amerykańskim) dostał się do najlepszej 8 turnieju i zdołał awansować do finału, pokonując w półfinale innego reprezentanta naszego kraju, Xeno. Tym samym jako jeden z pierwszych graczy zagwarantował sobie udział w październikowym Hearthstone Masters Tour w Bukareszcie. W sobotę i niedzielę odbyły się kolejne 4 turnieje kwalifikacyjne na serwerze europejskim: pierwszy o godzinie 10 w systemie szwajcarskim, kolejny o godzinie 14 w systemie z drabinką Single-elimination. We wszystkich rozgrywkach startowało wielu Polaków, ale żadnemu nie udało dostać się do najlepszej 8.

W kolejny piątek, 12 lipca rozpoczął się drugi weekend zmagań o awans do Hearthstone Masters Tour w Bukareszcie. W turnieju o godzinie 10 wystartowało aż 19 Polaków, z których do top 8 dostało się dwóch- J4kubb i Cules17. J4kubb niestety przegrał w swoim ćwierćfinale, ale Cules zdołał awansować do finału i jako drugi Polak zagwarantował sobie udział w turnieju w Bukareszcie.

W sobotę 13 lipca podczas turnieju single-elimination, w którym zagrało 19 Polaków, tylko jednemu udało się wywalczyć miejsce w top 8. Był to ZavadaHS, który po bardzo ciężkim pojedynku odpadł w ćwierćfinale.

W piątek  19 lipca ruszyła kolejna seria turniejów kwalifikacyjnych. Na starcie turnieju o 10, rozgrywanego na serwerze europejskim, stanęło aż 17 Polaków. Do najlepszej ósemki udało się dostać tylko jednemu Polakowi. Saneezy, po dwóch ciężkich pojedynkach zdołał awansować do finału, tym samym zapewnił sobie awans do październikowego turnieju w Bukareszcie!

 

Kolejne turnieje startują już dzisiaj! Czy któremuś z Polaków uda się dołączyć do Sierana, Culesa i Saneeziego, którzy zapewnili sobie awans? O tym przekonamy się już niedługo!

źródło:https://playhearthstone.com

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top