Hearthstone

Kwalifikacje Hearthstone Masters – sukces Polaka!

 

W ubiegły piątek ruszyły kwalifikacje do pierwszego turnieju z cyklu Hearthstone Masters Tour, który odbędzie się w Arlington. W niedzielę jeden z Polaków wywalczył awans do tego turnieju!

W piątek 4 października rozpoczęły się kwalifikacje do pierwszego turnieju Hearthstone Masters Tour w 2020 roku w Arlington. Ponad 1000 graczy zmierzyło się ze sobą w ponad 15 turniejach rozgrywanych na różnych serwerach w systemie drabinki single-elimination. W przeciwieństwie do poprzednich edycji kwalifikacji, gracze walczyli w formacie Conquest bo3. W sumie we wszystkich turniejach w ten weekend wzięło udział aż 40 Polaków. Jednemu z nich, Molukowi już udało się wywalczyć awans!

W turnieju kwalifikacyjnym numer 12, Moluk grający Highlander Paladinem, Highlander Warriorem i Overload Shamanem, bardzo szybko awansował do najlepszej 8, pokonując między innymi Dizdemona 2:0. Jego przeciwnikiem w ćwierćfinale był gracz o nicku Paljuha, który ten turniej rozgrywał Zoo Warlockiem, Mech Paladinem i Combo Priestem. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Moluka. Jego kolejnym rywalem był Cosmo, który miał bardzo podobny lineup do naszego rodaka, a mianowicie grał Highlander Warriorem, Tempo Roguem i Overload Shamanem. Jednak i ten mecz zakończył się zwycięstwem Moluka (2:1). Pozostał mu ostatni krok: pokonać w finale MagicGeeka, który zaszedł tak daleko grając OTK Shirvallah Paladinem, Combo Priestem i Control Warriorem. Cały mecz zakończył się gładkim zwycięstwem Moluka wynikiem 2:0. 

 

Jednak nie był to jedyny reprezentant naszego kraju, który w ten weekend dostał się do Top 8. Oprócz niego ta sztuka udała się matffowi i Klaperowi, ale niestety obydwu zawodnikom nie udało się awansować do finału.

Warto przypomnieć, iż od tego wtorku meta zmieni się diametralnie, gdyż 23 karty zostaną tymczasowo przeniesione z Dziczy do Standardu. Podczas turniejów napewno pojawi się kilka nowych, ciekawych talii, na które warto będzie zwrócić uwagę. Dodatkowo już za 2 tygodnie, w piątek 18 października rozpocznie się ostatni w tym roku turniej z serii Hearthstone Masters Tour. Na starcie w Bukareszcie zobaczymy aż 14 Polaków! Po tym turnieju dowiemy się, jak ostatecznie ukszatłtuje się meta. Jedno jest pewne: czeka nas wiele emocjonujących chwili w karczmie Blizzarda!

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top