Hearthstone

HS Masters Tour LA będzie turniejem online!

 

Od 3 tygodni dzieje się wiele wokół turnieju HS Masters Tour Bali. Najpierw deweloperzy gry postanowili przenieść turniej z Indonezji do Los Angeles, a teraz Blizzard postanowił, że będzie to turniej online.

Epidemia koronawirusa staje się coraz bardziej problematyczna dla organizatorów różnych eventów esportowych. Z tego powodu odwołano wczoraj Twitchcon, czyli największe święto platformy Twitch. Oprócz tego Blizzard zdecydował się na zmianę formatu turnieju HS Masters Tour Bali przeniesionego do Los Angeles. Wydarzenie będzie turniejem online. Twórcy uzasadnili swoją decyzję troską o zdrowie graczy.

Dodatkowo osoby, które już zarezerwowały sobie bilety na lot do Los Angeles mogą liczyć na zwrot kosztów. Blizzard zobowiązał się do zwrócenia każdemu graczowi 1500$. Widać wyraźnie, że twórcy wzięli sobie do serca krytykę, jaka spadła na nich po zmianie lokalizacji tego turnieju. Wczoraj na Twitterze wielu zawodników i graczy pochwaliło decyzję Blizzarda. Wielu uznało, że to jedyne rozsądne wyjście. Wśród zawodników był Polak, Kacper A83650 Kwieciński.

Pozostają tylko obawy, czy wszyscy zawodnicy biorący udział w tym wydarzeniu , podejdą do niego poważnie i nie będą korzystały z pomocy osób trzecich. To tylko turniej w grę komputerową, jednak stawka jaką jest 250 tysięcy dolarów, może być powodem, dla którego ludzie mogą posunąć się do takich zachowań. Pracownicy Blizzarda będą musieli wymyślić jakiś sposób na zapobieganie takim sytuacjom. Być może obowiązkiem będzie streamowanie swoich meczy na platformie Twitch albo Youtube.

Trzeba również zadać pytanie, co z pozostałymi turniejami z serii HS Masters Tour. Obecnie trwają kwalifikacje do turnieju w Szwecji, ale sytuacja cały czas się zmienia i możliwym jest, że ten turniej również może zostać odwołany.

Pełną rozpiskę turniejów HS Masters Tour znajdziecie tutaj.

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top