Hearthstone

Kwalifikacje Hearthstone Masters – podsumowanie weekendu

 

Kwalifikacje do Hearthstone Masters Tour w Bukareszcie trwają w najlepsze. W poprzednich tygodniach awans udało się wywalczyć 2 Polakom- Sieranowi i Culesowi. W ten weekend dołączyło do nich 3 rodaków: Saneezy, SzczwanyDaro i FearSyndrome.

W piątkowych kwalifikacjach numer 32 Saneezy, grający Bomb Warriorrem zdołał awansować do najlepszej 8 turnieju. Po ciężkim pojedynku ćwierćfinałowym przeciwko Geo ( który również grał Bomb Warriorem) i półfinałowym z Wolderem (grającym Tempo Rougiem) zdołał awansować do finału. Tym samym zagwarantował sobie udział w październikowym Hearthstone Masters Tour! To był dobry początek weekendu dla polskiej sceny Hearthstona, a kolejne dwa dni okazały się równie udane.

W sobotę, w turnieju kwalifikacyjnym numer 37 rozgrywanym w formacie drabinki single-elimination wystartowało 19 Polaków. Najlepszym z nich okazał się SzczwanyDaro, grający Cyclon Magem, który wywalczył sobie miejsce w najlepszej 8, a następnie po ciężkim pojedynku ćwierćfinałowym z SomiTequilą (grającym Bomb Warriorem) i półfinałowym z Osyrisem (który grał Mech Hunterem) awansował do finału, zapewniając sobie w ten sposób udział w rozgrywkach w Bukareszcie.

Wydawałoby się, że dla polskiej sceny Hearthstona ten weekend nie mógł potoczyć się lepiej. Jednak w niedzielę pojawił się jeszcze jeden sukces! W turnieju kwalifikacyjnym numer 45 ,również rozgrywanym w formacie drabinki single-elimination, FearSyndrome, który grał Bomb Warriorem, po wyrównanych spotkaniach zdołał awansować do ćwierćfinału, gdzie zmierzył Fuggggiem (grającym Conjurer Magem) i pomimo naprawdę trudnego dla siebie matchupu, przeszedł do półfinału. Tutaj udało mu się pokonać gracza o nicku BlessTheFallen (walczącego Midrange Hunterem). Dzięki tym zwycięstwom zapewnił sobie udział w Hearthstone Masters Tour w Bukareszcie!

Podsumowując, po trzech tygodniach rywalizacji, udział w październikowym turnieju zapewniło sobie już pięciu Polaków! Mamy nadzieję, że dołączy do nich jeszcze kilku graczy z naszego kraju. Kwalifikacje trwają do 25 sierpnia i każda osoba może wziąć w nich udział, aby walczyć o wyjazd do Bukaresztu! Po każdym weekendzie będziemy publikować artykuł podsumowujący zmagania wraz z wynikami Polaków.

 

Kolejne kwalifikacje ruszają już w ten piątek, 26 lipca! Kto jako kolejny wywalczy sobie awans do Hearthstone Masters Tour? O tym przekonamy się już niedługo!

 

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top