Hearthstone

Kolejny Polak z awansem do HS Masters Tour Jönköping!

 

Jak na razie kwalifikacje do pierwszego europejskiego turnieju z serii HS Masters Tour nie idą po myśli Polaków. Po 4 tygodniach rywalizacji awans wywalczyło sobie dopiero 3 naszych reprezentantów. Dla porównania po takim samym okresie podczas kwalifikacji do turnieju w Bukareszcie, awans miało już 8 Polaków. Jednak wczoraj kolejny z naszych reprezentantów zdołał wywalczyć awans!

Polacy w kwalifikacjach do turnieju w Szwecji nie cieszą się zbyt często z sukcesów. Po 4 tygodniach rywalizacji tylko 3 naszych reprezentantów ma pewny udział w HS Masters Tour, a aż 9 ma przynajmniej jedno Top 8. Wczoraj awans do Jönköping zapewnił sobie Mikro!

Turniej numer 57 był tym, w którym nasz zawodnik zwyciężył. Droga do top 8 nie należała do prostych, gdyż Mikro wygrywał każde spotkanie aż do ćwierćfinału, gdzie spotkał się z reprezentantem Rosji, DenielEboshem, wynikiem 2:1. W półfinale Polak stanął w szranki z graczem pochodzącym z Grecji, BongDaCity. Obydwaj zawodnicy dysponowali agresywnymi lineupami, ale lepiej grał nimi Mikro, który gładko zwyciężył 2:0. Tzw. „final bossem” o awans do Jönköping był reprezentant Danii, którego obserwatorzy sceny esportowej Hearthstona na pewno dobrze znają – Hoej. Mimo swojego doświadczenia, Duńczyk uległ Polakowi 0:2 Tym samym Mikro dołączył do Soxiika i jwrobla, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans.

Lineup Mikro
19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top