Counter Strike

Jastrzębie mistrzami 7. sezonu OGA Counter PIT

 

Między 17, a 23 lutym zostały rozegrane rozgrywki internetowe o nazwie OGA Counter PIT z pulą 15.000$. W owych rozgrywkach reprezentowały nas dwa rodzime teamy – x-kom AGO, Actina PACT.

Zacznijmy od podsumowania występu PACTu, bo ten nie trwał zbyt długo. W pierwszym starciu przeciwko FATE Esports pokonało naszych rodaków 2:0. Drużynie lunAtic’a zabrakło niewiele, pierwszą mapę przegrali do 12, a drugą do 14. Mecz w dolnej drabince, nie wyglądał wymagająco dla naszych reprezentantów, gdyż przyszło im się zmierzyć z drużyną notowaną w rankingu najniżej – Demolition Crew. Pierwsza plansza, mimo wysokiego prowadzenia po pierwszej połowie, wpadła na konto europejskiego składu, który popisał się niesamowitym comebackiem. Udało im się wrócić z wyniku 3:12, na 16:12. Następna mapa, ponownie wpadła na konto przeciwników, tym razem to oni pod początku mieli spotkanie pod kontrolą. PACT, po raz drugi przegrywa 0:2 i niestety żegna się z turniejem, zajmując ostatnie miejsce.

Jastrzębie natomiast mogły się popisać dłuższym wystąpieniem. Na pierwszy ogień poszła drużyna, zza naszej wschodniej granicy. Starcie z Gambit Youngsters mimo wszystko nie należało do łatwych. Pierwsza plansza, nie poszła po myśli drużyny Furlana. Na szczęście kolejne dwie mapy były grane pod dyktando Jastrzębi. Kolejnym rywalem naszych rodaków, była Nemiga. Starcie zakończyło się wynikiem 2:0, a AGO melduje się w finale górnej drabinki. Tam podopieczni Miniroxa zostali szybko spacyfikowani przez Copenhagen Flames, kolejno: 3:16 i 8:16.

Następnego dnia, w finale konsolidacyjnym przeciwnikiem Polaków ponownie była akademia Gambit. Pojedynek zakończył się ponownie wynikiem 2:1 na naszą korzyść, jeszcze tego samego dnia w finale czekała na nich Duńska drużyna, która dzień wcześniej dała im srogo popalić. Na pierwszej mapie, to tym razem AGO pokazało Duńczykom, jak się gra w CS’a, pokonując ich 16:8. Następna plansza wpada, na konto rywala Polaków – 16:13, wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej mapie. Tam ponownie drużyna Furlana, pokazała rywalom „gdzie raki zimują” – ponowie 16:8 i x-kom AGO, zdobywa tytuł mistrza OGA Counter PIT, inkasując przy tym 6.750$! Warte odnotowania jest to, że Dominika GruBego Świderskiego na okres turnieju zastąpił Maciej F1KU Miklas. Powodem pauzy Dominika, był zabieg medyczny, a sam Miklas bardzo dobrze zastąpił starszego kolegę z drużyny.

autroka zdjęcia https://www.instagram.com/desideries/

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top