Counter Strike

x-kom AGO z awansem do play-offów Home Sweet Home Cup

 

Po dwóch kompletnie nie udanych edycjach Home Sweet Home Cup do Jastrzębi, w końcu uśmiechnęło się szczęście. Mistrzowie Polski pokonali Movistar Riders i North, dzięki czemu mogą się cieszyć z upragnionego awansu do fazy finałowej.

AGO znalazło się w grupie A, gdzie trafili na dość wymagających przeciwników w postaci North, Movistar Riders oraz Ambush. Inauguracyjne spotkanie Polacy rozegrali na hiszpańskie Movistar Riders. Spotkanie od początku było kontrolowane przez naszych rodaków, pojedynek na Train’ie zakończył się wynikiem 16:9.

Drugim i jak się później okazało ostatnim rywalem drużyny znad Wisły było duńskie North. Pierwsza dla cajunb’a i ekipy okazała się tragiczna. x-kom AGO zdmuchnęło rywali wynikiem 16:6.

Wygrana pierwsza mapa na pewno podsyciła polskich fanów CS’a. Mimo dobrego początku to końcówka należała do North, które wygrało mapę 16:11 i doprowadziło do remisu.

Finałowa mapa w postaci Nuke’a była prawdziwą „jechanką” ze strony AGO. Jastrzębie zakończyły mapę wynikiem 16:6, dzięki czemu awansowali do play-off’ów.

Już za dwa dni walkę rozpocznie HONORIS oraz Illuminar Gaming, który będą rywalizować w grupie C. Faza pucharowa rozpocznie się 13 czerwca.

fot. x-kom AGO

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top