Inne

Jak zostać profesjonalnym zawodnikiem esportu?

 

Jak zostać profesjonalnym zawodnikiem esportu?

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że pojawiło się wiele nowych zawodów, które w teorii mogą nam zapewnić wysokie zarobki – o wiele wyższe, niż tradycyjna praca. Najpopularniejsi YouTuberzy potrafią zarabiać setki tysięcy złotych miesięcznie, a porównywalne stawki osiągają też czołowi esportowcy. Popularność esportu rośnie w ostatnich latach w oszałamiającym wręcz tempie. Z niszowej rozrywki, staje się on poważną sportową konkurencją. Nawet niektórzy bukmacherzy, jak bukmacherpzbuk.pl, wprowadzili esport do swojej oferty – tak popularny i prestiżowy zaczyna on być. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych osób zaczyna upatrywać w nim swoją szansę na sukces i dostanie życie. Tym bardziej, że kwoty o których mówi się w kontekście nagród za wygrane turnieje esportowe i zarobków zawodników, zdają się być wyższe z każdym rokiem.

Treningi to podstawa, jak w każdym sporcie

Zostanie esportowcem to dla wielu ludzi spełnienie marzeń. W końcu mogliby przebić swoje hobby, o którym otoczenie wypowiada się często w lekceważący sposób, w sukces zawodowy. Jeszcze do niedawna wręcz nie do pomyślenia było, że rozrywka taka, jak granie w gry, może stać się profesjonalnym zajęciem. A w jaki sposób można zostać esportowcem? Na samym początku trzeba sobie zdać sprawę z tego, jak ogromna jest konkurencja. Wprawdzie z każdym rokiem zwiększa się liczba wydarzeń esportowych, które umożliwiają przedostanie się na sam szczyt, jednak jeszcze szybciej wzrasta liczba chętnych graczy, by w nich wystąpić. Nawet, jeśli uda nam się dostać do organizacji skupiającej graczy, to i tak nie gwarantuje to długoletniej kariery. Wystarczy jeden słabszy sezon, by zostać z niej usuniętym. Średni wiek w tym zawodzie jest bardzo niski i wynosi około 20 lat. Esportem zajmuje się głównie pokolenie, które obsługę nowoczesnego sprzętu ma we krwi i swój pierwszy kontakt z grami miało już w dzieciństwie. Grają, więc od lat i poświęcili na to tysiące godzin. By przebić się do czołówki, tak jak w każdym innym sporcie trzeba dużo trenować, ale to nie wszystko.

Esport – łatwy i przyjemny? Niekoniecznie

Tytuły rozgrywane na zawodach polegają na pracy zespołowej, a więc gracze muszą się ze sobą świetnie komunikować. Każdy z nich musi posiadać umiejętność pracy z innymi ludźmi, ale najważniejsze jest to, by zawodnicy stanowili zgraną paczkę, która wręcz rozumie się bez słów. Każdy z graczy powinien też przodować w trochę innych umiejętnościach. Jeden może być świetnym strzelcem, inny posiadać cechy przywódcze i zdolność czytania przeciwników, jeszcze inny może sprawdzać się w pojedynkach. Zebranie ludzi posiadających różne umiejętności, ale wszystkie istotne dla danej gry, jest bardzo ważne. Przygotowując się do zawodu esportowca, warto przeanalizować, w której roli najlepiej się sprawdzamy i w tym kierunku się właśnie rozwijać. Wydarzenia esportowe są obserwowane przez miliony ludzi na całym świecie, co może być na pewno stresujące. Kolejne bardzo ważne cechy esportowców to odporność na stres, umiejętność przegrywania i trzymanie nerwów na wodzy. Jako, że grać zaczynają bardzo młode osoby, istotne jest również wsparcie najbliższego otoczenia, które nie będzie traktować planów esportowych, jako fanaberii. Na koniec warto dodać, że osoby, którym nie uda się przebić do czołówki, mogą wybrać trochę inną drogę, np. zacząć prowadzić kanał o grach na YouTubie. To również może być ciekawe i zyskowne.

Komentarze

Scroll to top