Counter Strike

Jak strzelać lepiej w CS:GO? Poradnik dla głodnych sukcesu!

 

Od początku istnienia serii Counter Strike w grze liczył się tak zwany „aim” czyli umiejętności strzeleckie. Jak powszechnie wiadomo, aby zdobywać dużo „fragów” należy ćwiczyć swoją pamięć mięśniową, a dzięki współpracy z drużyną i dobrym wynikom w końcu dojdzie się do upragnionego „Globala” lub 10. poziomu na Faceit. Jak jednak wyćwiczyć swoją rękę aby kierowała celownikiem tam gdzie chcemy? W tym poradniku możesz znaleźć przydatne wskazówki oraz mapy, na których poprawisz swoje umiejętności! Linki do przydatnych map znajdziesz na końcu poradnika!

 

  1. Aim-mapy

Każdy gracz CS:GO z dłuższym stażem wie, iż aim-mapy to podstawy treningów strzeleckich. To właśnie dzięki nim nasze mięśnie pamiętają jak duży zamach ręką należy wykonać aby zabić przeciwnika, który znajduje się na „gali”. Zwykłe strzelanie na takich mapach może pomóc, aczkolwiek nie jest to wystarczający trening. Przed całą procedurą należy się skupić i nie zaczynać od szybkich pociągnięć myszką, lecz od powolnego celowania w głowy „botów”. Kiedy już poczujemy się wystarczająco pewnie możemy przyspieszyć, a cały trening zakończyć tzw. „flickshotami”. Taka sesja powinna trwać 10-30 minut.

 

  1. Prefire

Drugim, a zarazem bardzo ważnym aspektem jest poznanie wszystkich miejscówek na mapach. Dzięki tej wiedzy będziemy wiedzieli, w którym momencie należy spojrzeć w daną stronę i oddać ewentualny strzał podczas wychylania zyskując na tym cenne milisekundy, dzięki którym zwiększymy szansę na zdobycie „fraga” oraz przewagi dla swojej drużyny. Zdobycie tych umiejętności nie jest trudne, gdyż istnieje wiele map „prefire” oraz każdy pojedynczy mecz na danej mapie poprawia naszą znajomość jej struktury.

 

  1. Movement

Strzelanie to nie tylko umiejętność poruszania celownikiem, ale i zdolność wychylenia, przeskoku czy zajęcia lepszej pozycji. Movement jest jednym z NAJWAŻNIEJSZYCH aspektów, gdy rozmawiamy o dobrej grze. Dzięki umiejętnemu przemieszczaniu się na mapie możemy uzyskać znaczącą przewagę nad swoimi przeciwnikami. Podczas strzelania najpopularniejszą metodą na utrudnienie zadania swojemu wrogowi jest ruch „a-d” polegający na przemiennym naciskaniu przycisków „a” oraz „d”, dzięki czemu gracz drużyny przeciwnej ma mniejszą szansę na trafienie w nasze ciało. W momencie strzału należy się jednak zatrzymać, dlatego też ruch „a-d” trzeba długo ćwiczyć (warto to potrafić).

 

  1. Pewność siebie i refleks

Nic innego nie pomoże tak bardzo jak pewność siebie. To właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie szybciej podjąć dobrą decyzję oraz lepiej działać w stresujących sytuacjach. Dzięki treningowi „aima” oraz odstresowaniu się przed meczami osiągniemy znacznie lepsze wyniki. Warto również pamiętać o byciu w pełni sił, aby nasz refleks działał na odpowiednim poziomie.

 

  1. Analiza gry profesjonalistów

Jeżeli nie mamy ochotę na granie na własną rękę, a chcemy poprawić naszą grę możemy obejrzeć mecz profesjonalnych graczy. Oglądanie to nie powinno być jednak zwykłą rozrywką, lecz analizą zachowania zawodnika w danej sytuacji, czyli, w którym momencie wychylił, jak to zrobił oraz gdzie udał się po zdobyciu zabójstwa.

 

  1. Czas

Słynne przysłowie głosi „nie od razu Rzym zbudowano” i uważam, że wpasowuje się ono idealnie do dzisiejszej tematyki. Przy ćwiczeniu umiejętności strzeleckich należy pamiętać, iż poprawa nie przyjdzie z dnia na dzień, lecz po dłuższym czasie. Nie należy się załamywać, ponieważ dobrze poświęcony czas na trening wynagrodzą nam sukcesy na grach turniejowych bądź w rozgrywkach Faceit.

 

Jak widzisz trening strzelecki składa się z kilku czynników, które wcale nie są bardzo wymagające. Do takich sesji nie należy podchodzić jak do okropnego obowiązku, natomiast warto brać je za przyjemny i aktywny odpoczynek. Powodzenia 😉

Poniżej znajdziesz wszystkie mapy, które pomogą Ci poprawić Twojego „aima”:

AimBotz (aim, ruch „a-d”):

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=243702660&searchtext=aim+botz

Pamięć mięśniowa:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?l=polish&id=213240871

Prefire:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1640912800&searchtext=prefire

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1641081476&searchtext=prefire

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1635023422&searchtext=prefire

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1641347374&searchtext=prefire

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1640110330&searchtext=prefire

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1640675951&searchtext=prefire

Movement:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=314892291&searchtext=jump+training

Iluzjonista, uczeń, gracz, w wolnym czasie redaktor pasjonujący się sceną Counter Strike Global Offensive.

Komentarze

Scroll to top