OTO FINALIŚCI MINORA REGIONU CIS

forZe vs. Spirit

Piersze połfinałowe stracie górnej drabinki zaczęło sie od Inferno, które wybrało forZe. Pierwsza mapa wpadła na konto Spirit, następne cztery wygrało forZe. Drużyna, która wygrała "pistoletókę" dopisała sobie do swojego konta kolejne pięć oczek. Do końca pierwszej połowy kolejno – forZe zdobyło trzy rundy, Spirit dwie. Po pierwszej połowie zakończonej wynikiem 8:7 na korzyść Spirit, to ich rywale wygrali pierwsze sześć na siedem rund. Obie drużyny, następnie zdobyły po trzy rundy. ForZe to wystraczyło, by wygrać pierwszą mapę wynikiem 16:12.

Na drugą mapę Spirit wybrało Overpassa, który nie zaczął się po ich myśli, przegrali oni pierwsze sześć na siedem rund. Do końca pierwszej połowy inicjatywę przejęło Spirit, które wygrało pięc rund, forZe zdobyło trzy punkty. Po pierwszej połowie widniał wynik 9:6 dla forZe. Zamina stron ponownie przyniosła pierwsze rundy dla forZe, tym razem trzy. Spirit grające z "nożem na gardle" zdołało do końca drugiej połowy na tyle zdominować rywala by doprowadzić do dogrywki, którą ostatecznie przegrali 4:1. Wynikiem 19:16 forZe wygrało drugą mapę, odsyłając Spirit do drabinki przegranych, gdzie zawalczą z przegranym meczu DreamEaters vs. Syman. ForZe zagra w wygranym tego meczu o awnas do Głównych Kwalifikacji.

DreamEaters vs. Syman

DreamEaters podjęło jako pierwsze dezycję, na której mapie zacznie się spotkanie, było to Inferno. Rosjanie jako pierwsi zaczęli punktowanie od zdobycia dwóch pierwszych rund, następne siedem rund zależało do Syman. DreamEaters zainkasowało pięc rund na sześć pozostałych, kończąc pierwszą połowę 8:7 na korzyść ich rywali. Na drugiej połowie mogliśmy ujrzeć dominację rosyjskiej drużyny, która straciła tylko jedną rundę i wygrała pierwszą mapę wynikiem 16:9.

Wyborem co do drugiej mapy Dust 2 spickowany przez Syman, które przegrało "pistolety", lecz wygrało następne sześć na siedem rund. DreamEaters do końca pierwszej połowy, na pozostałych siedmiu rundach straciło tylko jedną – 8:7 na ich korzyść. Punkowanie w drugiej połowie ponownie zaczęło DreamEaters zdobywając tym razem cztery pierwsze rundy. Do końca drugiej połowy Syman odpuścił tylko trzy rundy, doprowadzając do remisu i dogrywek. Wynikiem 7:5 Syman wygrało dogrywki, a także pierwszą dla siebie mapę wynikiem 22:20.

Mapą decydującą wybraną podczas banowania, został Train. Syman zaczęło tę mapę od zdobycią pierwszych dwóch rund, DreamEaters odpowiedziało dobywając następne siedem na osiem rund. Ostatnie pięc oczek do zdobycią zgarnęło Syman – 8:7 na korzyść tej właśnie drużyny. Druga połowa zaczęła się wygraniem czterych pierwszych rund przez drużynę z regionu CIS. Rosjanie odbili piłeczkę zdobywając następne pięc rund. Ostatnimi sześcioma rundami drużyny podzieliły się po połowie doprowadzając do wyniku 15:15. Dogrywki ponownie odbyły się po myśli Syman, które wygrało je 4:1, a ostatnią mapę tego meczu 19:16. Po zwycięstwie 2:1 Syman zagra z forZe o awans do Głównych Kwalifikacji do Majora, natomiast o utrzymanie DreamEaters zmierzy się ze Spirit.