League Of Legends

ILLUMINAR GAMING NIE OBRONIŁO TYTUŁU: POMPA TEAM MISTRZEM POLSKI!

 

Illuminar Gaming pokonane w bezpośrednim pojedynku Best Of Five na Finałach Jesiennych Rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej 2018,  na przeciwko dominującej na Polskiej scenie drużyny stanęła Pompa Team.

 

Wszystkie czynniki wskazywały na to, że będzie to wyrównany mecz. Od samego początku pierwszej mapy bardzo ciężko było wskazać faworyta. Mimo dobrego startu od drużyny Pompa Team, skład behave`a, nie pozostawał bez odpowiedzi, po kilku minutach wychodząc na prowadzenie. Rozgrywka miała charakter wartkiej rozgrywki. W końcu gdy to Illuminar Gaming pozbawiło Pompy wszystkich graczy, ruszyło na Nexusa kończąc przy tym pierwszą mapę zwycięstwem.

 

Po kilkunastu minutach rozpoczęła się druga mapa. Pompa Team doskonale wiedziała, w jakiej sytuacji się znajduje, oraz co chcą osiągnąć na tym turnieju. Niemalże jak na pierwszej mapie, rozgrywka zaczęła się wyrównanie, jednak im dłużej mecz trwał, tym Pompa Team pokazywała swoją wyższość, co ostatecznie przyniosło rezultat 1:1 w mapach.

 

Trzecia już potyczka na scenie w Gliwickiej Arenie pokazała jak obie drużyny są znakomicie przygotowane do potyczki między sobą. Wyrównana gra we wszystkich mapach i tutaj dała swój popis. Pompa Team za pośrednictwem swojej agresywnej gry w ofensywie zdobyła przewagę w kontroli mapy, co jednak nie przyniosło większych rezultatów po walce pięciu na pięciu, z której Illuminar wyszło obronną ręką. Jeszcze musieliśmy poczekać kilka minut, aby oficjalnie ogłosić wynik 2:1 dla Illuminar Gaming.

 

Wszyscy spodziewali się ostatniej już mapy, szczególnie po początku w którym to Illuminar wypracowało sobie niezwykłą przewagę. Pompa Team nie przestała jednak zaskakiwać i po nieudanej napaści obrońców tytułu na Nashora, wykorzystała sytuację pokonując bestię. Drużyna po czterdziestu minutach mogła się cieszyć stanem 2:2.

 

Mecz okazał się być gratką dla fanów League Of Legends, to też pokazała piąta mapa gdzie wszyscy kibice trzymali kciuki za swoich ulubieńców. Każda z drużyn z tyłu głowy miała informację, że jest to już ostatnia szansa na zostanie Mistrzem Polski, toteż z początku gra toczyła się spokojnie, bez zbędnych agresji. Pierwsza krew została przelana przez zawodnika Illuminar Gaming, Pompa nie pozostawała jednak długo dłużna. W krótkim czasie pozbawili obrońców tytułu pięciu wież, aby następnie kilka minut później po drużynowej walce, zaryzykować i ruszyć całym zespołem prosto na Nexusa, co udało się i wyłoniło nam zwycięzcę 44 tysięcy złotych.

Komentarze

Scroll to top