Biznes League Of Legends

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie w League of Legends?

 

Jak obstawiać League of Legends?

O istnieniu gry League of Legends nie trzeba opowiadać nikomu. LoL swoją premierę miał ponad 11 lat temu i swego czasu był jedną z najpopularniejszych gier, jakie kiedykolwiek wyszły. Jest to typowa sieciowa gra drużynowa z gatunku multiplayer online battle arena.

W League of Legends możemy grać w zwykłym oraz rankingowym trybie, jednak gra idealnie wpisuje się również w ideę turniejów i szeroko pojętego e-sportu. Nic dziwnego, że LoL często pojawia się jako jedna z gier, których wyniki możemy obstawiać dokładnie tak, jak wszystkie inne dyscypliny. Wraz z portalem bonusowo.com zapraszamy na kompleksowy poradnik o obstawianiu zakładów w LoL.

Główne zasady gry

W każdym meczu uczestniczy zawsze dziesięciu graczy podzielonych na dwie drużyny. Zadaniem każdej z nich jest zniszczenie bazy przeciwnego teamu. Po drodze trzeba jednak farmić miniony, niszczyć wieże, brać udział w teamfightach i zabijać znajdujące się w jungli kreatury. Każdy mecz ma mniej więcej podobny schemat.

Twórcy gry, czyli Riot Games, zaprojektowali już wiele map i trybów. Możemy grać w pięć osób, ale też wybrać opcję trzyosobowej rozgrywki. Można grać przeciwko botom o różnym stopniu zaawansowania lub podjąć się gry losowym bohaterem. Najczęściej wybieranym trybem jest jednak najzwyklejszy tryb draft pick na klasycznej już mapie Summoner’s Rift.

League of Legends jako gra turniejowa

LoL jest grą o niezwykle rozbudowanej fabule. Najbardziej fascynujące są jednak jej mechanizmy. Każda klasa postaci, każda rola i każdy pojedynczy champion ma swoje własne mechaniki działania, które zmieniają się wraz z panującą metą.

Dodatkowo jest to gra, w której bezpośrednio polegamy na naszej drużynie. Sytuacje, w której jednemu grającemu uda się zmienić wynik gry, należą do rzadkości. Oczywiście każdy może grać sam w zwykle gry lub rankingowe, jednak tym, o czym marzy większość zwykłych graczy, jest uczestnictwo w turniejach. Niestety nie każdy może dostąpić tego zaszczytu. Podczas największych wydarzeń e-sportowych możemy oglądać najlepsze na świecie drużyny, w których zawodnicy teamwork opanowali do perfekcji. LoL posiada w grze również walutę – RP, którą można zakupić za realne pieniądze. Jak kupić kod paysafecard?

Najważniejsze turnieje w League of Legends

Turnieje gry w League of Legends organizowane są praktycznie cały czas. Istnieją zarówno wielkie światowe turnieje, jak i te mniejsze, organizowane raczej dla zabawy. Przykładem tych drugich mogą być organizowane co niedzielę Go4LoL, do których może zgłosić się każdy, kto posiada swój team.

Bez wątpienia najważniejszym turniejem są Mistrzostwa Świata. Mistrzostwa pierwszego sezonu odbyły się w 2011 roku. Wydarzenie to odbywa się co roku, najczęściej we wrześniu. Jest to bardzo prestiżowe wydarzenie, w którym do zwycięskiego teamu trafiają wygrane w wysokości kilku milionów dolarów. Pokazuje to tylko rangę wydarzenia oraz to, że e-sport jest prawdziwym sportem przyszłości. Istnieje również drugi, mniejszy coroczny turniej Mid-Season Invitational.

Gdzie można obstawiać League of Legends?

Jak donosi nam Amadej Walczak, ekspert portalu bonusowo.com, którego profil możesz odnaleźć tutaj, League of Legends jest bardzo popularną dyscypliną esportową. Skutkiem czego, mecze LoL ma w ofercie niemal każdy bukmacher, który posiada w swojej ofercie sporty elektroniczne. W praktyce, w 2021 roku, wszyscy bukmacherzy dostępni na stronie bonusowo.com posiadają w swojej ofercie esport. Oznacza to, że wybierając League of Legends masz niemal nieograniczony wybór. Zapraszamy również Cię do przejrzenia dostępnych na stronie bonusowo.com promocji bukmacherskich, wraz z ekskluzywnymi ofertami, dostępnymi tylko dla naszych użytkowników.

Jak obstawiać zakłady na LoL?

Pora teraz przejść do części praktycznej. Jakie zakłady można obstawiać na LoL? Oto najpopularniejsze z nich:

  • 1/2 – to najbardziej podstawowy zakład a zadaniem gracza jest poprawne wskazanie zwycięzcy meczu.
  • Suma map – bardzo popularny rynek, musisz w nim wytypować ilość map (rund), np. powyżej 4,5 mapy.
  • Dokładny wynik – musisz tu wytypować jakim wynikiem zakończy się dany mecz (np. 3:1). To jeden z najtrudniejszych zakładów, ale oferuje bardzo wysokie kursy.
  • Zakłady na konkretne mapy – zazwyczaj dostępne w obstawianiu live, w tym przypadku musisz poprawnie przewidzieć, kto okaże się górą nie w całym pojedynku, ale w konkretnej mapie, np. która drużyna wygra mapę nr 3.
  • Zakłady na pierwszą krew – to rynek, który cieszy się dużą popularnością wśród obstawiających. Twoim zadaniem jest tu wytypowanie, której drużynie uda się jako pierwszej zabić któregoś z rywali.
  • Zakłady z handicapem – podobnie jak w innych sportach, w LoL dostępne są również zakłady z handicapem, w których bukmacherzy stosują wyrównanie szans zespołów, aby nieco uatrakcyjnić jednostronne mecze. Handicap może być dodatni lub ujemny.
  • Zakłady terminowe – możesz tutaj obstawiać nie tyle wynik konkretnego meczu, ale całego turnieju. Może on trwać nawet kilka tygodni, ale kursy mogą być znacząco większe niż przy obstawianiu pojedynczych spotkań.

Podsumowanie

Znasz już trochę faktów o samej grze, najważniejszych turniejach oraz tego, gdzie można obstawiać mecze League of Legends. Poznałeś też najpopularniejsze rynki, dotyczące tej gry w zakładach sportowych. Oczywiście to jedynie wierzchołek góry lodowej i tylko część informacji, które pozwolą Ci skutecznie typować ten sport u bukmachera. Zapraszamy na naszą stronę – bonusowo.com, jeśli wiedzieć więcej na temat obstawiania League of Legends czy innych elektronicznych sportów.

Komentarze

Scroll to top