League Of Legends

29 maja rusza X sezon turnieju Samsung Galaxy Ultraliga w League of Legends

 

W nadchodzący poniedziałek, 29 maja, 10 wiodących zespołów z regionu wraca do rywalizacji o nagrody z puli 100 tys. zł oraz o awans do EMEA Masters. Dziesiąta edycja Ultraligi (tym razem jako Samsung Galaxy Ultraliga) nie przewiduje drastycznych zmian w formule rozgrywek, jednak z pewnością zaskoczy publiczność atrakcjami skierowanymi do społeczności graczy. Turniej ma potrwać do 12 sierpnia, a dwa czołowe zespoły będą reprezentować Samsung Galaxy Ultraliga na europejskich zawodach.

Zasady rozgrywek opierają się na formacie Double Round Robin (mecze BO1), a etap finałowy, do którego awansuje 6 najwyżej notowanych drużyn, będzie prowadzony w formacie BO5. Ciekawostką jest, że w najbliższym sezonie zobaczymy te same drużyny co w sezonie 9, takie jak: Zero Tenacity, Team ESCA Gaming, Illuminar Gaming, Maturalni Forsaken, Komil & Friends, Iron Wolves, Orbit Anonymo, Alior Bank Team, exeed i Grypciocraft Esports.

Chociaż składy drużyn pozostają te same, nastąpiły znaczne zmiany w składach poszczególnych ekip. Do najważniejszych z nich należy odejście Noaha z Zero Tenacity i dołączenie Yoon „ICE” Sanghoon, przeniesienie Mustafy „Pr1me” Bilici z Grypciocraft Esports do Orbit Anonymo oraz transfer Tomasza „Badlyygi” Badłygi do Devils One, które obecnie występuje w drugiej dywizji. Warto również podkreślić, że ESCA Gaming, Maturalni Forsaken i Grypciocraft Esports dokonały całkowitej wymiany swoich składów.

Komentarze i analizy w trakcie sezonu zapewnią dobrze znani kibicom komentatorzy: Wojciech „Bezi” Wróbel, Michał „Myha” Francuz, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Piotr „CzarnyPiotruś” Barański, Tomasz „Magvayer” Filipiuk i Michał „Bialito” Biały. Komentarz w języku angielskim dostarczą Alisia „Solari” Linnik, Kasper „Kaspersky” Gutkowski, Gleb „DrBrilmann” Korotkiy i Tomasz „Magvayer” Filipiuk.

Dziesiąty sezon Ultraligi przyciąga również sponsorów, którzy zapewnią fanom szereg atrakcji podczas transmisji. Jesteśmy już przyzwyczajeni do obecności marki KitKat w esportowej League of Legends, ale pojawienie się marek Samsung Galaxy i Kia to duże zaskoczenie, które na pewno zostanie dostrzeżone. Dodatkowo, premierę ma nowa strona Ultraliga.pl, która ma służyć jako główne źródło informacji na temat ligi.

„Wielkie oczekiwania wiążemy z X sezonem Samsung Galaxy Ultraliga. To nie tylko kulminacja 10 sezonów ligi, która w ciągu 5 lat ewoluowała z Mistrzostw Polski do turnieju regionalnego obejmującego 8 krajów, ale przede wszystkim potwierdzenie, że Ultraliga wciąż wzbudza emocje i dostarcza rozrywki. Cieszymy się także z zaangażowaniem sponsorów, którzy zaoferują jeszcze więcej atrakcji dla naszej społeczności” – skomentował Adam Mikołajczyk, Project Manager odpowiedzialny za Ultraligę.

Faza zasadnicza, oparta na systemie „każdy gra z każdym”, potrwa do 20 lipca. Etap finałowy rozpocznie się 25 lipca i weźmie w nim udział sześć najlepszych drużyn. Trzy rundy play-off, rozgrywane w systemie Best Of 5, zadecydują o tytule mistrza. Wielki finał zaplanowany jest na 12 sierpnia.

Pierwsza tura turnieju rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (29 maja) i potrwa trzy dni. Transmisje tradycyjnie zaczynają się o 16:40 i można je śledzić na kanale Polsat Games w telewizji oraz na Twitch.tv i YouTube.

Komentarze

Scroll to top