Hearthstone

Hunterace zwycięzcą Hearthstone World Championship 2019

 

Znamy już tegorocznego mistrza świata w Hearthstone'a. Zwycięzcą rozgrywanych w Tajpeju Hearthstone World Championship 2019 został Norweg, Casper „Hunterace” Notto.
Reprezentant organizacji Nordavind rywalizację rozpoczął w grupie C. Po wygraniu pierwszego meczu z Markiem „Ike” Eichnerem, Norweg oczekiwał na rywala w meczu o wyjście z grupy z 1. miejsca. Przeciwnikiem okazał się być David „Justsaiyan” Shan. Pojedynek ten nie poszedł jednak po myśli Hunterace'a, który ze względu na porażkę potrzebował jeszcze jednego zwycięstwa aby awansować do fazy play-off mistrzostw. Na jego drodze stanął jedyny reprezentant naszego kraju, Kacper „A83650” Kwieciński. Po długim i bardzo zaciętym spotkaniu Norwegowi udało się zwyciężyć 3:2. 

 

Zarówno ćwierćfinał jak i półfinał skończyły się rezultatem 3:1 na korzyść Caspera. Większego oporu nie postawili mu kolejno Brian „bloodyface” Eason oraz Guan „Jing” Zhendong. W ten sposób reprezentant Norwegi dostał się do wielkiego finału, w którym zmierzył się z Torbenem „Viperem” Wahlem z Niemiec. Po jednym z lepszych pojedynków całego turnieju rozgrywanego w Tajpeju, w piątej, decydującej grze lepszy okazał się właśnie Hunterace, który oprócz tytułu najlepszego zawodnika na świecie otrzymał także 250 000 dolarów.

 

Warto dodać, że wspomniany wcześniej reprezentant naszego kraju, Kacper „A83650” Kwieciński, dla którego był to debiut na tak ważnym turnieju ostatecznie zajął 9-12. miejsce, zgarniając tym samym 25 000 dolarów.

Komentarze

Scroll to top