Hearthstone

Hearthstone Masters Tour Seoul – Poznaliśmy zwycięzcę!

 

W piątek 16 sierpnia o godzinie 3:00 czasu polskiego rozpoczął się drugi turniej z serii Hearthstone Masters Tour. Tym razem aż 328 graczy zmierzyło się w Seulu!

3 dni zmagań w końcu dobiegły końca. Po 12 rundach swissa, rozgrywanych w systemie bo3, 8 najlepszych zawodników dostało się do fazy finałowej. Byli to: RNGLys, Zhym, DeadDraw, Staz, Magoho, Un33d, Felkeine i Sooni. Gracze zostali podzieleni na 2 grupy, w których zwycięzcy drabinki wygranych i przegranych awansowali do półfinału!

Pierwszym pojedynkiem grupy A, był mecz RNGLysa (który grał Hilander Hunterem) i Sooniego (grającego Aggro Otk Priestem)! Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RNGLysa, który tym samym awansował do drabinki zwycięców i był o krok od półfinału, zaś Sooni spadł do drabinki przegranych. W drugim pojedynku tej grupy Magoho (grający Taunt Warriorem) pokonał Staza (grającego Highlander Hunterem) 2 :0 i również znalazł się o krok od uczestnictwa w półfinale.

W finale drabinki wygranych grupy A, Magoho po bardzo szybkim pojedynku uległ RNGLysowi 0:2 i tym samym spadł do drabinki przegranych, wktórej zmierzył się ze zwycięzcą meczu Sooniego ze Stazem, ajego przeciwnik zapewnił sobie udział w półfinale. W pierwszym pojedynku drabinki przegranych Sooni bez najmniejszego kłopotu pokonał Staz 2:0 i o wejście do półfinału zmierzył się z Magoho, któremu uległ 0:2 i pożegnał się z turniejem.

 W pierwszym pojedynku grupy B obejrzeliśmy bratobójczy pojedynek Francuzów: Zhym(grający Highlander Magem) przegrał z Felkeinem 0:2 i spadł do drabinki przegranych, zaś jego przeciwnik znalazł się o krok od półfinału. W drugim meczu obejrzeliśmy walkę angielsko-francuską. DeadDraw (grający Taunt Warriorem) pokonał Un33da (grającego Tempo Rougiem) 2:0 i awansował do dalszej rundy drabinki wygranych. Felkein nie zatrzymał się po zwycięstwie ze swoim rodakiem i w meczu o półfinał bardzo szybko pokonał DeadDrawa 2:0 i zapewnił sobie miejsce w półfinale!

W pierwszym meczu drabinki przegranych Zhym zmierzył się z Un33Dem, którego pokonał po bardzo wyrównanym spotkaniu 2:1. A w meczu o półfinał bardzo gładko pokonał DeadDrawa 2:0 i również zapewnił sobie udział w półfinale!

Półfinały

Pary półfinałowe prezentowały się następująco:

– RNGLys vs Zhym

– Felkeine vs Magoho

Te mecze, jak również finał, były rozgrywane w systemie bo5 (do 3 zwycięstw).

W pierwszym pojedynku Felkein zmierzył się z Mogoho. W tym meczu bardziej faworyzowany był reprezentant Teamu Solary, który jednak oddał swojemu przeciwnikowi pierwszą partię. Jednak w kolejnych rundach Magoho i jego Control Warrior musieli ulec Felkeinowi i to on awansował do półfinału.

W drugim pojedynku Zhym zagrał z RNGLysem. Reprezentant Chin w tym turnieju bardzo gładko pokonywał wszystkich magów: na 13 partii jakie rozegrał na maga, przegrał tylko 1, co dawało 92% win ratio! Jednak mimo to Francuz wygrał pierwszy pojedynek. RNGLys zdołał jednak doprowadzić do remisu 1:1, ale już do końca całego spotkania Zhym nie oddał swojemu przeciwnikowi żadnej partii i pewnie zwyciężył 3:1!

FINAŁ

W finale spotkało się dwóch Francuzów, Zhym i Felkein, którzy grali tymi samymi taliami. Pojedynek finałowy rozpoczął się pewnym zwycięstwem Zhyma. Jednak kolejne partie były popisem w wykonaniu Falkeina, który bez najmniejszych problemów dobierał i używał w 5 turze Luna`s Pocket Galaxy, co jak przyznał z uśmiechem, "trenował" najbardziej podczas przygotowań do tego turnieju. Felkein, reprezentant Teamu Solary pokonał w finale swojego roda, Zhyma 3:1 i został mistrzem Hearthstone Masters Tour Seol. Dodatkowo wygrał 88 tysięcy dolarów i ze wszystkich Europejczyków jest najbliżej, żeby awansować do Ligi Grandmaster!

Wyniki Polaków

Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze podczas tego turnieju: Xeno zajął 71 miejsce z wynikiem 7:5, A83650 uplasował się na 74 pozycji, również z wynikiem 7:5 (obydwaj zdobyli po 1000 dolarów), zaś Dawido z wynikiem 6:6 zakończył turniej na 129 pozycji ( zarobił 500 dolarów). Serdecznie gratulujemy chłopakom!

Źródła zdjęć: https://www.twitch.tv/playhearthstone i playhearthstone.com/pl-pl 

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top