Counter Strike Eventy

ESL oraz DreamHack podpisują umowę o transmisjach z Twitchem

 

ESL, największa  e-sportowa firma na świecie oraz DreamHack, organizator festiwali gamingowo-lifestyle’owych, ogłosili dziś podpisanie trzyletniego kontraktu z Twitchem, wiodącym dostawcą usług rozrywki komputerowej. W ramach kontraktu największe rozgrywki e-sportowe organizowane przez ESL i DreamHack, będą transmitowane na żywo wyłącznie na platformie Twitch w 2021 i 2022* roku.

Umowa jest potwierdzeniem, że Twitch jest globalnym partnerem medialnym najważniejszych rozgrywek ESL oraz DreamHack. W 2020 roku umowa obowiązuje bez zasad wyłączności, które będą obowązywać w latach 2021 i 2022 z transmisji na żywo najważniejszych turniejów w języku angielskim. W ramach porozumienia wszystkie turnieje rozgrywane w ramach ESL Pro Tour w CS:GO, StarCrafta II i Warcrafta III – ESL Pro League, ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, DreamHack Open, ESL National Championships – będą transmitowane na żywo w języku angielskim wyłącznie na platformie Twitch w 2021 oraz 2022 roku.

ESL i Twitch odgrywają kluczową rolę w historii e-sportu, jaki znamy – powiedział Benjamin Vallat, Wiceprezydent Rozwoju i Współpracy Korporacyjnej w Twitch. – Kontynuacja naszego partnerstwa wzmocni nie tylko ofertę treści dla fanów, ale powiększy też społeczność e-sportową, którą ESL, DreamHack i Twitch kultywowali przez lata.

W ramach umowy Twitch stanie się centralnym źródłem transmisji z rozgrywek ESL oraz DreamHack. Firma współpracować będzie bezpośrednio z ESL i DreamHack nad wprowadzaniem integracji w transmisjach oraz nad maksymalizacją możliwości sponsoringowych największych turniejów e-sportowych.

Frank Uddo, wiceprezydent ds. Mediów globalnych w ESL powiedział: – Transmitowany na żywo e-sport należał w poprzednich latach do Twitcha. Jako że nadal organizujemy jedne z największych imprez e-sportowych na świecie, naturalnym wydaje się jeszcze bliższa współpraca z Twitchem, aby dostarczać fanom najlepsze wrażenia z gry oraz zabezpieczyć przyszłość branży e-sportowej.

Dyrektor Generalny DreamHack, Roger Lodewick skomentował: – To partnerstwo to kamień milowy dla DreamHack, zarówno dla firmy jak i społeczności. Nasza współpraca z Twitch rozpoczęła się w 2009 roku gdy był to jeszcze Justin.tv – nowe, wpsólne partnerstwo medialne potwierdza naszą wieloletnią współpracę oraz podkreśla jak ważny i znaczący jest Twitch dla naszej społeczności, jednocześnie uwidacznia, jak wartościowe są dostarczane przez ESL/DreamHack treści e-sportowe dla globalnej społeczności Twitch.

*Niektóre wyjątki dotyczą wybranych regionów świata oraz platform cyfrowych partnerów telewizji linearnej.

Komentarze

Scroll to top