Felietony

DLACZEGO GRACZE SĄ TOKSYCZNI?

 

DLACZEGO GRACZE SĄ TOKSYCZNI?

 

Nie od dziś wiadomo, że w grach typu online spotykamy przeróżne osobowości, które nieraz będą bardzo dalekie od naszego ideału gracza. Często taką osobę nazywamy toksyczną, czy jest to pojęcie trafne?

 

TOKSYCZNOŚĆ – Z CZYM TO SIĘ JE

Mianowanie kogoś nomenklaturą „toksycznego” w współczesności, to nic zaskakującego. Często stosujemy tego określenia nawet niezgodnie z przeznaczeniem, w formie żartu. Kogo można nazwać toksycznym? Persona, która cechuje się złymi zachowaniami, które nie powinny mieć miejsca w realnym świecie: wyzwiska, przeszkadzanie w grze.  Jasnym jest, że często ponoszą nas emocje, jednak to nigdy nie usprawiedliwia naszego zachowania.

 

SPOŁECZNOŚCI

Przyjęło się, że do toksycznych ludzi w grach zalicza się Rosjan  czy coraz częściej Polaków. Fakt jest taki, że Rosjanie niechętnie korzystają z języków obcych, co negatywnie wpływa na atmosferę w drużynie. Dlaczego na Polskę coraz częściej zaczęto mówić jako o toksycznym kraju? Z pozoru łatwa odpowiedź, potocznie mówi się „z kim się zadajesz, takim się stajesz”. Idealnym przykładem tego jest coraz częstsze spotykanie osób, które kochają swój język narodowy na tyle mocno, że do komunikacji nie używają innego, w naszych głowach wtedy rodzi się pytanie „skoro oni mogą, to dlaczego my nie?”. Zasada błędnego koła- skoro ktoś, to ja też.

 

CZY Z TOKSYCZNYM GRACZEM DA SIĘ WALCZYĆ?

Czysto w teorii może to być trudne, w praktyce jednak wystarczy takiego gracza wyciszyć, nie zwracać na niego uwagi, w końcu stwierdzi, że to co robi nie ma sensu bo nie osiąga zamierzonego celu- nie zyskuje atencji. Nie warto się kłócić, a co najważniejsze zachować spokój. Gdy toksyczna osoba wyprowadzi kogoś z równowagi, osiąga swój cel do którego dąży. Jeśli jest taka możliwość-  wyrzuć tę osobę z gry. Nie bój się ignorować go, nawet gdy w Twoją stronę lecą wyzwiska, w ten sposób z nim walczysz.

Komentarze

Scroll to top