Counter Strike

Avez przegrywa z Heroic w zamkniętych kwalifikacjach do Anaheim.

 

Po wczorajszych meczach wielu miało nadzieję, że Avez pojawi się w Kalifornii jako jeden z uczestników. Niestety polska ekipa przegrała z duńskim Heroic.

Po wczorajszej wygranie na Euronics Gaming i świetnym meczu z BIG, drużyna Avez zyskała sympatię wielu kibiców. Nie ma co się dziwić, ponieważ „Ośmiornice” od początku roku pokazują, że są w dobrej formie. A kolejną okazję do pokazania się z niezłej strony miały dzisiaj, w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHack Anaheim. Pierwszym (i niestety ostatnim) rywalem Polaków była duńska formacja – Heroic.

Pierwsza mapa – de_train

Mapa została wybrana przez zawodników Avez, którzy rozpoczęli spotkanie po mniej faworyzowanej stronie atakującej. Pierwsze rundy były zapowiedzią tego, co czekało „Ośmiornice„. Duńczycy bez większych problemów odpierali ataki i prowadzili w pewnym momencie już 10:0! Sytuacja wyglądała dramatycznie, po polskiej stronie „Kei” dwoił się i troił, ale dało to polskiej formacji tylko 3 rundy po stronie terrorystów. Jednak druga połowa rozpoczęła się genialnie: Avez wygrało pistoletówkę i rundę force przeciwnika. Na ich nieszczęście Heroic obudziło się i nie oddało „Ośmiornicom” żadnej rundy do końca mapy. Ostateczny wynik: 16:5 dla zespołu z Danii.

Druga mapa – de_overpass

Mapa wybrana przez Heroic, które znalazło się po stronie atakującej. Duńczycy rozpoczęli drugą mapę najlepiej jak tylko się dało – prowadzili 5:0. Ekipa „Molsiego” po dobrym odbiciu dolnej strefy detonacji, zdołała odbić się ekonomicznie. Ale był to chyba tylko „wypadek przy pracy”, bo Heroic wygrało kolejne 3 rundy. Po polskiej stronie ponownie wyróżniał się „Kei„, ale Duńczycy grali zbyt dobrze i wygrali pierwszą połowę wynikiem 12:3. W drugiej połowie gracze Avez nie mieli żadnych szans – Heroic bez problemów rozbijało kolejne ataki. Ostatecznie mapa zakończyła się wynikiem 16:3, a cała mapa została wygrana 2:0 przez duńską formację.

Avez tym samym odpadło z zamkniętych kwalifikacji, ale trzeba pochwalić graczy. „Molsi” i spółka rozegrali bardzo dobre kwalifikacje, eliminując między innymi Arcane Wave, czy Big i zaszli najdalej z wszystkich polskich formacji.

Link do podsumowania wczorajszych kwalifikacji: https://esportway.pl/sukces-avez-w-kwalifikacjach-do-anaheim/

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top