Sukces Avez w kwalifikacjach do Anaheim!

Avez ponownie zaskakuje. Tym razem ekipa „Molsiego” awansowała do zamkniętych kwalifikacji DreamHack Anaheim, które odbędą się jutro!

Molsi” i spółka rozpoczęli dzisiejsze zmagania w kwalifikacjach o godzinie 13:00 meczem na Movistar Riders. Starcie na mapie de_nuke nie należało do szczególnie interesujących, gdyż Polacy zdominowali swoich przeciwników. Widać było, że Avez przygotowywało się do grania na tej mapie, co owocowało dobrą grą w defensywie i ataku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 16:8 dla Avez.

Avez vs BigClan – de_vertgio

Przeciwnikiem w meczu o awans do zamkniętych kwalifikacji do turnieju w Anaheim, była niemiecka drużyna BigClan, która w równoległym meczu pokonała x6tence. Spotkanie odbyło się w formacie BO3, a pierwszą mapą było de_vertigo. Ekipa z polski nie weszła dobrze w to spotkanie i po stronie antyterrorystów przegrywała już 6:2. Wtedy „Kei” i „Kylar” wzięli sprawy w swoje ręce, ale dało to drużynie „Ośmiornic” tylko 2 rundy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla BIG. Zdawałoby się, że druga połowa będzie tylko formalnością i pierwsza mapa zakończy się szybkim zwycięstwem niemieckiej formacji. Nic bardziej mylnego. Avez rozpoczęło szaleńczą pogoń za przeciwnikiem i z wyniku 11:4, „Molski” i ekipa zdołali zremisować 15:15. O wszystkim miała zadecydować dogrywka. Niestety w niej lepiej zaprezentowali się reprezentanci BIG i wygrali tę mapę 19:16. Tym samym przybliżyli się do udziału w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHacka.

Druga mapa de_dust2

Drugą mapą był de_dust2. Ponownie lepiej rozpoczął zespół BIG, który prowadził 4:0. Avez wygrało następną rundę, jednak ekipa „Tabsena” szybko zdobyła kolejną rundę. Wtedy ekipa „Molsiego” wzięła się do odrabiania strat, co wyszło im całkiem nieźle, bo po pierwszej połowie widniał wynik 8:7 dla polskiej formacji. Druga pistoletówka wpadła na konto Polaków. Niestety BIG odrobiło straty i mecz stał się bardzo wyrównany. W końcu Avez pokazało, dlaczego jako jedyna polska drużyna gra o zamknięte kwalifikacje. Udało im się odskoczyć od rywali i wygrać całą mapę wynikiem 16:12.

Ostatnia mapa – de_nuke

Decydującą mapą został de_nuke, na którym Polacy grali świetnie. Tym razem nie było inaczej – zawodnicy Avez grając po stronie terrorystów prowadzili aż 7:0! BIG jednak nie dawało za wygraną i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla „Ośmiornic„. Druga połowa została całkowicie zdominowana przez Polaków, którzy zmiażdżyli swoich rywali wynikiem 16:7. Tym samym zobaczymy ich w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHack Anaheim!

W dzisiejszych kwalifikacjach mogliśmy również obejrzeć Illuminar Gaming. Niestety pomimo dobrej formy zawodników, ekipie „Innocenta” nie udało się pokonać Winstrike. Mecz na mapie de_overpass zakończył się wynikiem 16:12 dla Winstrike.

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.