Counter Strike

Avez Esports miażdży Illuminar Gaming w turnieju Nine to Five

 

Wczoraj Wisła przegrała po bardzo zaciętym meczu 1:2 z Illuminar, a dzisiaj gracze spod znaku oka musieli uznać wyższość zawodników Avez Esports, którzy zmiażdżyli swoich rywali na obu mapach wynikiem 2:0.

Pierwsza mapa – de_nuke

Mapa wybrana przez zespół spod znaku Oka. Illuminar (po stronie atakującej) rozpoczęło mecz od wejścia na Bombsite A i zmiażdżyło swojego rywala w pierwszej pistoletówce, tracąc tylko jednego zawodnika. Kolejna runda również wpadła na konto graczy spod znaku Oka. Następne partie były bardziej wyrównane, ekipy na przemian wygrywały rundy. W pewnym momencie Illuminar wyszło na prowadzenie 7:6 i wydawałoby się, iż bez większych problemów zakończą pierwszą połowę swoim zwycięstwem. Jednak ich plany pokrzyżował „Markoś” wraz z „Keiem„, którzy poprowadzili swoją drużynę do zwycięstwa 8:7 w pierwszej połowie.

Druga połowa była pogromem zawodników Illuminar. Avez co rundę rozbijało defensywę przeciwnika, tracąc przy tym maksymalnie 3 zawodników. „Snax” wraz z resztą ekipy próbowali odpowiadać, poprzez skróty Rampy czy Kwadratu. Na ich nieszczęście, Avez było w świetnej formie na tej mapie. Illuminar wygrało jeszcze rundę numer 23, doprowadzając do wyniku 8:15, ale na nic się to zdało. Avez wygrało pierwszą partię wynikiem 16:8!

De_train – pogrom Illuminar

Mapa wybrana przez zespół „Ośmiornic„, które rozpoczęły po stronie antyterrorystów. Początek wyglądał tak samo jak na pierwszej mapie: Illuminar błyskawicznie znalazło się na jednym z Bombsitów, tracąc przy tym tylko jednego zawodnika. Wydawałoby się, że ponownie zobaczymy bardzo wyrównaną pierwszą połowę. Jednak Avez postanowiło pokazać, dlaczego wybrali akurat tę mapę. Na początek wygrali rundę force, a potem konsekwentnie rozbijali wrogie natarcia. Illuminar próbowało różnych wariantów: Rush Maina, Odnogi, powolne podejście pod Bombsite B, ale ekipa „Byaliego” była na to przygotowana. „Ośmiornice” wygrały pierwszą połowę wynikiem 13:2!

Druga część tej mapy była już tylko formalnością. W rundzie pistoletowej Avez zaprezentowało szybkie wejście na Bombsite A od strony Maina oraz Drabiny i momentalnie zajęli całą strefę. W kolejnych rundach Illuminar próbowało zaskoczyć, ale Avez było nie do powstrzymania. Nawet dobra dyspozycja „Mouza” w końcówce okazała się być niewystarczająca i „Ośmiornice” zwyciężyły na mapie de_train 16:2 oraz w całym spotkaniu 2:0.

Po dwóch spotkaniach w ramach turnieju Nine to Fice, Avez ma bilans 2:0 – wczoraj pokonali ekipę z Rumunii, Nexus, wynikiem 2:0, a dzisiaj okazali się lepsi od Illuminar. Natomiast ekipa „Snaxa” po dwóch spotkaniach ma bilans 1:1, gdyż wczoraj po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali Wisłę Kraków 2:1.

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top