Counter Strike Eventy

11 maja rusza Polish Esport Cup 2020

 

11 maja rusza Polish Esport Cup 2020 – jedno z największych wydarzeń dla fanów gier komputerowych w Polsce odbędzie się wyłącznie online.

W ramach wydarzenia gracze spróbują swoich sił w kultowej grze Counter-Strike: Global Offensive i najnowszej produkcji Riot Games – Valorant. Rozgrywki potrwają cztery tygodnie i zakończą się 7 czerwca, już dziś startują zapisy do wydarzenia. Dla zwycięzców, a także widzów turnieju Polish Esport Cup 2020 organizatorzy oraz partnerzy przewidzieli liczne nagrody i atrakcje.

Do rywalizacji w CS:GO staną amatorzy i zespoły półprofesjonalne, natomiast w pierwszym polskim turnieju w Valoranta w Polsce, który odbędzie się w ramach Polish Esport Cup 2020 do zabawy organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. W sumie o mistrzowskie tytuły bez wychodzenia z domu w całym wydarzeniu może walczyć około 10 tys. graczy. Wszystkie mecze obejrzymy podczas streamów z udziałem profesjonalnych komentatorów esportowych, w tym Piotra „izak” Skowyrskiego czy Łukasza „Prawus” Ganczewskiego.

Łączna wartość nagród pieniężnych i rzeczowych wynosi 50 000 zł. Ale to nie wszystko – finaliści Polish Esport Cup 2020 będą mogli w ramach wygranej dołączyć do akademii Actina PACT lub wziąć udział w profesjonalnym bootcampie zorganizowanym w bezpiecznym czasie i warunkach w nowoczesnym gaming house, gdzie trenują zawodnicy Actina PACT.

– Od dawna marzyliśmy o tym, by stworzyć z naszymi partnerami niezapomniane wydarzenie esportowe dla wszystkich graczy. Epidemia COVID-19 przyspieszyła nasze działania i sprawiła, że dziś ten turniej nabiera bardzo ważnego, społecznego znaczenia. Z jednej strony wpisuje się w akcję #zostańwdomu, a z drugiej zapewnia uczestnikom i widzom efektywny czas spędzony na prawdziwych, esportowych emocjach. Jeśli dodamy do tego zasięg turnieju i atrakcje dla wszystkich zgromadzonych przed monitorami w swoich domach, to otrzymujemy prawdziwe święto dla fanów esportu, a dla niektórych być może rozpoczęcie profesjonalnej kariery w esporcie – mówi Michał Miłkowski, Doradca Zarządu ds. Rozwoju Biznesu Komponentów i marki PC Actina w ACTION S.A.

Partnerami Polish Esport Cup 2020 zostały topowe marki gamingowe: AMD – producent wysokiej jakości procesorów, chipsetów do płyt głównych i kart graficznych doskonale znany graczom m.in. dzięki procesorom RYZEN, a także MSI – światowy lider produktów przeznaczonych dla graczy, a także twórca projektu „Granko fajne” – platformy skupiającej graczy i streamerów wokół ich ulubionych tytułów. W gronie organizatorów jest też serwis sport.pl, który na bieżąco dostarcza swoim czytelnikom najbardziej aktualnych informacji o wydarzeniu, a na swoim fanpage’u będzie publikował streamy z turniejowych rozgrywek.

W gronie organizatorów Polish Esport Cup 2020, obok marki Actina, specjalizującej się w dostarczaniu spersonalizowanych rozwiązań PC dla graczy, jest również organizacja esportowa wspierana przez Actinę, czyli Actina PACT, która ma na swoim koncie organizację wielu eventów dla fanów gier komputerowych, w tym wydarzenia #PACTit CHALLENGE, w którym uczestniczyły czołowe polskie drużyny oraz zagraniczni goście. Nad oprawą medialną wydarzenia czuwa redakcja gram.pl – jeden z najstarszych polskich serwisów internetowych poświęconych grom komputerowym. Zachęcamy do dołączenia do oficjalnego wydarzenia na Facebook’u.

Komentarze

Scroll to top