Znamy ostatniego półfinalistę IEM Sydney 2019!

Po ponad 4 godzinach walki udało się rozstrzygnąć ćwierćfinałowe starcie pomiędzy NiP'em oraz Fnatic. To właśnie ci drudzy zawalczą w jutrzejszym półfinale przeciwko NRG.
NiP vs Fnatic 1:2 (9:1625:23, 20:22)

Zaplanowany na godzinę 10:30 mecz dwóch szwedzkich ekip z pewnością dostarczył wiele emocji wszystkich fanom Counter'a.
Pierwsza mapa spotkania, de_cache była bardzo jednostronna. Ekipie KRIMZ'a już w pierwszej połowie udało zdobyć się 12 rund. Choć ich przeciwnicy również pokazali się z dobrej stony po stronie terrorystów, to jednak Fnatic wygrało pierwszą odsłonę tego BO3 wynikiem 16:9.

Drugą mapą, wybraną przez podopiecznych Faruka "pita" Pity był de_overpass. Po wielu niesamowitych zagraniach z obu stron, ogromnych emocjach i 3 dogrywkach to NiP doprowadził do stanu 1:1 wygrywając wynikiem 25 do 23.

W wyniku zbanowania Mirage'a oraz Train'a przez walczące ze sobą drużyny, pojedynek ten miał rozstrzygnąć się na popularnych "piaskach". Również na ostatniej mapie tej rywalizacji walka trwała do samego końca oraz potrzebna była dogrywka, a właściwie dogrywki, choć tym razem skończyło się na 12 dodatkowych rundach. W 42. rundzie lepsze okazało się Fnatic, kończąc tym samym całe BO3 wynikiem 2:1.
blank

Ekipa Jespera "JW" Wecksella w walce o finał australijskiego turnieju zmierzy się z NRG. Spotkanie to przewidziane jest na godzinę 10:50.
Warto dodać, że w drugim półfinale walczyć będą gracze Liquid oraz MIBR. Oba spotkania przyniosą na pewno sporo emocji, a wygrany całego turnieju zabierze ze sobą 100 000$

Już wieczorem na łamach naszego portalu opublikujemy krótki opis obu potyczek, do którego sprawdzenia serdecznie zapraszamy!