JAK PORADZIŁY SOBIE DZIŚ POLSKIE DRUŻYNY?

Dzisiejszego dnia cztery drużyny, w dwóch różnych turniejach. Jak sobie poradziły?

V4 Future Sports Festival 2019

Adwokacik vs. Tricked

Polacy swoje ćwierćfinałowe starcie rozpoczęli na Inferno wybranym przez nich samych. Pierwsza część spotkania nie zaczęła się po ich myśli, przegrali ją 10:5. Dalsza część spotkania była już historią Adwokacik nie zdobył ani jednej rundy. Pierwsza mapę wygrywają Duńczycy wynikiem 16:5.

Wygrani pierweszej mapy jako następną wybrali Nukea. Ten zaczął się dal nich nie najgorzej, po stronie broniącej, czyli tej trudniejszej. Przegrali oni tylko 7:8. Dalsza część mapy miała być wyzwanie dla naszych rodaków. I tak poniekąd było Adwokacik takim samym wynikiem wygrywa z Tricked drugą mapę bliskim wynikiem 16:14.

Decydującą mapą w tym spotkaniu był Train. Pierwsze piętnaście rund wyszło na plus Duńczyków, po terro wygrali 9 do 6. Niestety w drugiej połowie Polacy nie mieli wiele do powiedzenia. Ugrali tylko jedną rundę, przez co przegrali 1:7. Adwokacik odpada z turnieju zajmując 5.-6. miejsce.

Virtus.pro vs. NiP

Drugi ćwierćfinałowy mecz – druga drużyna z Polski. VP wybiera Miragea i zaczyna go w dobry sposób. Szwedzi nie mogli zbyt dużo zrobic w pierwszej połowe, przegrali ją 5:10. W drugiej części było już za późno na odrabianie strat. Polacy wygrywają pierwszą mapę 16:9.

Ninje wybrały Nuke, którego nie zaczęłi dobrze. Ale było spowodowane tym, że zaczynali oni po trudniejszej – atakującej. Po zmianie NiP zdobyło, aż dziewięć rund, ale Niedzwiedzie zachowały zimną krew do końca meczu i doprowadziły mecz do końca wynikiem 16:14. Polacy eliminują Szwedów, który zamują 5.-6. miejsce.

Game Clash Masters 2019

Illuminar Gaming vs. Aristocracy

Pierwszą mapę w Polskich Derbach wybrało Arcy, był to Mirage. Pierwszą część spotkania drużyny szły łeb w łeb. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 8:7 na korzyść Arcy. Po zmianie stron już nie było tak kolorowo dla drużyny Codwise Gaming, zdobyli oni tylko dwie rundy i przegrali mecz 10:16.

Drugą mapą był Overpass wybrany przez IHG. Tu pierwsza połowa przebiegła tak samo jak mecz wcześniej – 8:7 dla Arcy. Po zmianie stron Aristocracy było w stanie zrobić więcej, ba zdołali nawet wygrać mecz wynikiem 16:12.

Ostatnią mapą dzisiejszego dnia był Nuke. Ten zaczął się niewielką przewagą Illuminar, pierwszą część wygrali 8:7, będąc po stronie broniącej. Dalsza część spotkania przebiegała dosyć równo. W rezultacie podopieczni Loorda przegrali mapą 16:13 i odpadają z turnieju zajmując 3.-4. miejsce.