Hearthstone

Zmiany w Hearthstone!

 

Wczoraj wieczorem Blizzard poinformował o kolejnych zmianach w systemie esportowym Hearthstona! Zmiana formatu turniejów, przywrócenie roli ladderu to tylko niektóre z nich!

Na zakończenie kwalifikacji do Hearthstone Masters Tour w Bukareszcie Blizzard rozesłał do wszystkich uczestników ankiety z rozmaitymi pytaniami dotyczącymi formatu turniejów kwalifikacyjnych do Hearthstone Masters. Wielu uważało, że jest to tylko stwarzanie pozorów, jednak amerykańska firma kolejny raz zaskoczyła i błyskawicznie ogłosiła zmiany w systemie esportowym.

Masters Qualifiers i system rankingowy
Zmiany jakie Blizzard wprowadzi w tych trybach są następujące:
– formatem turniejów kwalifikacyjnych będze Conquest, BO3 z banem,
– wielu graczy narzekało na zbyt długi czas trwania turniejów w swissie, dlatego teraz wszystkie będą rozgrywane w postaci drabinki single-elimination,
– zmieniono maksymalną liczbę graczy w jednym turnieju z 256 do 512,
– awans wywalczy osoba, która wygra cały turniej LUB znajdzie się 5 razy w Top 8,
– zwiększono liczbę paczek, które możemy dostać jako nagrodę
– najlepszych 16 graczy z każdego serwera, którzy nie uzyskali zaproszenia na turniej HS Masters Tour, będzie miało zapewniony awans- łącznie 96 graczy.

Hearthstone Masters Tour
Tutaj również Blizzard postanowił wprowadzić kilka zmian:
– zmiana formatu ze Specialista na Conquest BO5 z banem,
– zmieniona zostanie liczba rund w swissie, z 12 do 9. Top 8 będzie walczyć w drabince single-elimination.

Jako ciekawostkę można dodać, iż Blizzard chce w ten sposób zapewnić około 350 osobom udział w kolejnym Hearthstone Masters Tour. Zmiany mają wejść w życie 3 października. Czy oznacza, że wtedy ruszą kwalifikacje do kolejnego turnieju, który odbędzie się w styczniu? Mamy taką nadzieję, ale narazie musimy zaczekać na oficjalne potwierdzenie od Blizzarda!

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top