Hearthstone

Zmiany w Hearthstone Masters!

 

Niedawno zakończył się pierwszy sezon rozgrywek Hearthstone Grandmasters. Po wielu ciężkich meczach Chris „Fenomeno” Tsakopoulos, Kim „Surrender” Jung-soo i Francisco „PNC” Leimontas zapewnili sobie miejsce w turnieju Global Finals na BlizzConie. Jednak wiele osób mówiło, że Blizzard powinien dokonać kilku zmian, zwłaszcza w formacie Specialist. I dzisiaj, 30 lipca około godziny 19 twórcy zapowiedzieli kilka interesujących zmian w formule Hearthstone Grandmasters. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie "nowego-starego" formatu, jakim będzie Conquest z fazą ochronną.

 

Na czym polega ten format?

Gracze będą musieli przygotować 4 talie, każdą dla innej klasy. Mecz rozpoczyna się fazą ochronną, podczas któej wybierają jedną ze swoich talii, której przeciwnik nie będzie mógł zbanować. Następnie gracze blokują sobie nawzajem jedną talię , wybierają talię,  którą chcą zagrać jaką pierwszą i zaczynają pojedynek. Po każdej partii zwycięska talia zostaje usunięta z puli, a gracze wybierają kolejną listę. Jeśli po drugiej partii jeden z graczy prowadzi 2:0, mecz kończy się. Natomiast jeśli po dwóch partiach wynik wynosi 1:1, zwycięska talia z drugiej gry zostaje usunięta i gracze muszą wybrać ostatnią talię na rozstrzygającą rozgrywkę.

 

Hearthstone Masters Qualifiers

Blizzard rozesłał ankiety do każdego uczestnika Hearthstone Masters Qualifier, które dotyczą opinie na temat tego programu, w tym na temat formuły turniejów, harmonogramu, rodzajów wydarzeń oraz ich częstotliwości. Dane zostaną wykorzystane do wprowadzenia zmian w turniejach.

 

Dodatkowe zmiany w Lidze Grandmasters

Nie jest to jednak koniec zmian. Blizzard zapowiedział, że zdobywcy 1, 3, 5 i 7 miejsca w 1 sezonie zamienią się miejscami w dywizjach. Dodatkowo zosatnie wprowadzonych kilka ciekawych rzeczy:

 – Do play-offów na zakończenie sezonu dołączą zawodnicy z 4 miejsca z każdej dywizji.

 – Półfinały play-offów ligi Grandmasters oraz cyklu Masters Tour będą teraz rozgrywane do trzech wygranych.

 – Ujednolicono terminy zgłaszania we wszystkich trzech regionach.

 – Zmieniono harmonogram rozgrywek na 16 meczów dziennie (zamiast 15 w piątek, 15 w sobotę i 18 w niedzielę).

Warto wspomnieć, że w 2 sezonie dojdzie do relegacji, która będzie dotyczyła maksymalnie dwóch graczy, ale Blizzard bierze pod uwagę zwiększenie liczby spadków i awansów.

żródło: playhearthstone.com/pl-pl/

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top